Zrewanżować się za zeszłoroczne lanie. Zapowiedź meczu z Olimpią Elbląg | Warta Poznań S.A.

Zrewanżować się za zeszłoroczne lanie. Zapowiedź meczu z Olimpią Elbląg

Warta Poznań w sobotę rozegra już swój 12. ligowy mecz w obecnym sezonie. „Zieloni” jadą do Elbląga na spotkanie z tamtejszą Olimpią. Wspomnienia z zeszłego roku nie są zbyt dobre.

Był koniec sierpnia 2016 roku, kiedy „Duma Wildy” pojechała do Elbląga, by podtrzymać swoją całkiem solidną formę u progu nowego sezonu. Drużyna prowadzona wówczas przez trenera Tomasza Bekasa w pierwszych pięciu meczach zdobyła co prawda zaledwie siedem punktów, ale ani razu nie przegrała, notując aż cztery remisy i jedną wygraną.

Na Stadionie przy ulicy Agrykola 8 ówczesny beniaminek mocno zderzył się z II-ligową rzeczywistością. Olimpią Elbląg pokonała wówczas Wartę bardzo wysoko, bo aż 6:1. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, a na początku drugiej połowy Michał Cywiński zdołał nawet zdobyć bramkę kontaktową. Potem jednak Olimpia bezlitośnie zlała „Zielonych”, strzelając cztery gole. Autorem jednego z nich był Paweł Piceluk, który sezon 2013/2014 spędził przy Drodze Dębińskiej.

Piceluka w Elblągu już nie ma, bowiem latem związał się już z I-ligowym Rakowem Częstochowa. Z klubu odszedł też doskonale znany poznaniak Filip Burkhardt, który też w przeszłości zagrał kilkanaście meczów w zielonych barwach. Z poznańskich wątków warto wspomnieć o tym, że latem do Olimpii wypożyczony z Lecha został Piotr Kurbiel i po 10 meczach ma na swoim koncie dwa gole.

Warta Poznań w minionym sezonie przegrała oba spotkania z Olimpią Elbląg. Po raz ostatni triumfowała na dalekiej północy w 2011 roku na poziomie I ligi po golach Krzysztofa Gajtkowskiego i Pawła Iwanickiego. Powtórka w sobotę szalenie mile widziana.

Share Now
Piotr Przyborowski

Próbuję pisać, komentować i reżyserować. Aktualnie okupuję Radio Afera i aosporcie.pl. Współpracuję z Wartą, bo to w końcu nasza poznańska Queen!

Wszystkie Posty Chodź za mną

Related Post

NASI PARTNERZY