Zima na podium! Warta Poznań – Legionovia Legionowo 2:0

Warta Poznań zimę spędzi na podium II ligi. „Zieloni” w sobotę pokonali w ostatnim swoim meczu w 2017 roku Legionovię Legionowo 2:0. Gole dla poznaniaków strzelili Adrian Cierpka i Karol Żmijewski.

„Duma Wildy” po raz ostatni i jedyny uległa u siebie jesienią na początku września w spotkaniu z Błękitnymi Stargard, więc do sobotniego starcia z szukającą formy drużyną z Mazowsza podchodziła w dobrych nastrojach. Na pierwszą konkretną sytuację musiała jednak czekać ponad pół godziny gry. W 31. minucie po jednym z dośrodkowań z lewej strony piłkę musnął Adrian Laskowski, ale jego próbę w sobie znany sposób zablokował Dominik Pusek. Bramkarz Legionovii zatrzymał również w tej akcji dobitkę Karola Żmijewskiego.

Chwilę później to goście niespodziewanie mogli objąć prowadzenie, ale i w tym przypadku to piłkarz Warty uderzał na bramkę! W 34. minucie dość pechowo zagrał bowiem Wojciech Onsorge i obrońca Warty był bliski pokonania własnego bramkarza. Ostatecznie jednak Adrian Lis był na posterunku.

Sytuacja Warty stała się nieco prostsza od 54. minuty, kiedy to za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Filip Kowalczyk. Gospodarze zyskali dzięki temu nieco więcej przestrzeni i już w 63. minucie objęli prowadzenie. Adrian Cierpka zdecydował się wówczas na strzał z dystansu, który okazał się wręcz perfekcyjniej. Pomocnik „Zielonych” umieścił piłkę tuż przy słupku bezradnego w tej sytuacji Puska.

Kilka chwil później było już 2:0. W 70. minucie swojego drugiego gola dla Warty strzelił Karol Żmijewski. Bydgoszczanin bez problemów wykończył akcję „Dumy Wildy”, pokonując w tej sytuacji Puska strzałem mniej więcej z jedenastego metra.

Jeszcze w końcówce „Zieloni” mogli dobić rywala, ale po fantastycznej szarży Adrian Chopcia trafił jedynie w słupek. Ostatecznie Warta Poznań pokonała jednak Legionovię Legionowo 2:0 i z 36 punktami spędzi zimę na trzecim miejscu w II lidze.

Warta Poznań – Legionovia Legionowo 2:0 (0:0)

Gole: 63. Adrian Cierpka, 70. Karol Żmijewski

Warta: Lis – Marciniak, Onsorge, Kieliba, Jasiński – Fiedosewicz, Laskowski, Cierpka (84. Szynka), Żmijewski (84. Sanocki) – Przybyła (69. Chopcia), Antkowiak (56. Spławski)

Legionovia: Pusek – Kutarba, Wojcinowicz, Zając, Goliński, Kwiatkowski (64. Rybkiewicz), Grzelak (84. Wilanowski), Martynek, Kowalczyk (48. Abul), Trzmiel (25. Kalinowski), Zaklika

Kartki:  Przybyła, Laskowski, Spławski – Zaklika (wszyscy żółte), Kowalczyk (czerwona za dwie żółte)

Sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice)