Zieloni z Poznania podejmą Zielonych z Radomia – Warta Poznań vs Radomiak Radom | Warta Poznań S.A.

Zieloni z Poznania podejmą Zielonych z Radomia – Warta Poznań vs Radomiak Radom

Jutrzejszy mecz będzie kolejną walką Warty o punkty, których potrzebuje jak rzeka wody w swoim korycie by nie uschnąć. Warciarze staną po raz kolejny przed szansą zdobycia po raz pierwszy w tym roku kalendarzowym kompletu punktów na własnym stadionie. Będzie to arcytrudne zadanie, gdyż Radomiak Radom gra w tym sezonie bardzo dobrze i nadal walczy o bezpośredni awans do I ligi.

Zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu będą Zieloni z Radomia, którzy w aktualnym sezonie prezentują bardzo dobrą formę. Świadczy o tym 4 pozycja w tabeli II ligi, a także ilość wywalczonych punktów – 50, czyli aż o 16 więcej niż Warciarze. Radomianie obecnie zajmują lokatę, która gwarantuje im baraże w walce o I ligę z bezpieczną przewagą nad Siarką Tarnobrzeg (przewaga 6 punktów).

Ponadto tracą tylko 4 oczka do Puszczy Niepołomice, która zajmuje 3 miejsce dające bezpośredni awans do I ligi. Radomiak wygrał ostatnio na własnym stadionie z wysoko notowaną Olimpią Elbląg 2:1. Niespodzianką był natomiast ostatni wyjazd piłkarzy z Radomia do Warszawy, który zakończył się wysoką wygraną Polonii 4:1.

Zieloni z Radomia grają znacznie lepiej na własnym boisku. U siebie wygrali 10-krotnie, 2-krotnie zremisowali i 3-krotnie przegrali. Za to na wyjazdach przegrali 4 razy, także 4 razy wygrali, ale dodatkowo odnieśli aż 6 remisów. Wynik remisowy w sobotnim spotkaniu byłby rezultatem dla zaakceptowania dla Dumy Wildy patrząc na tabelę.

Radomiak nie jest bramkostrzelną drużyną. W obecnym sezonie strzelił tylko 33 gole, czyli tyle samo co Warta. Jest to dopiero 9 wynik ex aequo z Warciarzami, Stalą Stalowa Wola i Kotwicą Kołobrzeg. Radomianie nie strzelają zbyt wielu bramek, ale też dużo nie tracą. Dotychczas strzelono im 27 goli. Jest to 4 wynik w tym sezonie wśród drużyn grających w II lidze.

Warta Poznań nie będzie bez szans w tym meczu, gdyż jesienią, 15 października zeszłego roku przegrała nieznacznie z Radomiakiem na jego terenie 2:3. Ponadto Duma Wildy może czuć się podbudowana po ostatniej wyjazdowej wygranej z wyżej notowaną Siarką Tarnobrzeg 2:1. Ewentualne zwycięstwo może przyczynić się do awansu Zielonych z Poznania nawet o dwie lokaty, przy potknięciu GKS-u Bełchatów i Gryfa Wejherowo. Główny cel na ten sezon, czyli utrzymanie byłoby już w zasięgu ręki.

Warta musi odmienić grę na swoim boisku, wówczas będzie istniała możliwość, że to właśnie ona wygra w konfrontacji z drużyną z Mazowsza. Wszyscy oczekujemy dobrej postawy Warciarzy i pierwszej wygranej w Ogródku pod wodzą trenera Petra Nemca. Duma Wildy będzie miała okazję na powtórzenie serii 2 wygranych z rzędu, którą zanotowała w listopadzie poprzedniego roku.

Trener Radomiaka Robert Podoliński z szacunkiem podchodzi do zespołu Warty Poznań charakteryzując ją tymi słowami: “Warta to solidny II-ligowy zespół, może bez jakiś wielkich indywidualności, ale bardzo solidny, groźny przy stałych fragmentach. Jeśli chodzi o „gwiazdy” w tym zespole, to po ostatnich meczach na pierwszy plan wysuwa się bramkarz Tomasz Laskowski i to jest taki najjaśniejszy punkt Warty”.

Wczoraj informowaliśmy, że PZPN wybrał na sędziego głównego jutrzejszego spotkania Pawła Kuklę. Arbiter z Krakowa po raz 3 poprowadzi w tym sezonie mecz Warciarzy, a także po raz 2 Radomiaka. Jest on doświadczonym i cenionym sędzią, dlatego możemy być pewni bezstronności i sprawiedliwego prowadzenia meczu.

Mecz Warta Poznań – Radomiak Radom odbędzie się jutro, 13 maja o godzinie 17 na stadionie Dumy Wildy przy Drodze Dębińskiej 12. Kibiców Zielonych zapraszamy do Ogródka. Bądźcie obecni i wspomóżcie Warciarzy w walce o zwycięstwo.

cytat: radomiak.pl

Share Now

Related Post

NASI PARTNERZY