Zawsze musi być ten pierwszy raz. Warta przegrała z Błękitnymi

Warta Poznań nie zdołała wykorzystać potknięcia Radomiaka Radom. „Zieloni” przegrali pierwszy mecz w tym sezonie, ulegając 1:2 Błękitnym Stargard.

W pierwszej połowie nic nie zapowiadało przegranej „Dumy Wildy”. To była wyrównana część spotkania przy Drodze Dębińskiej, choć trzeba przyznać, że to Warta miała minimalną przewagę w tej części spotkania. Gospodarze objęli prowadzenie już w 12. minucie, kiedy to przepiękną akcję poznaniaków wykończył Krzysztof Biegański. Skrzydłowy „Zielonych” miał jeszcze jedną świetną sytuację w pierwszej części sobotniego spotkania, kiedy to mocno huknął z rzutu wolnego. Ten stały fragment gry w świetnym stylu wybronił jednak Mariusz Rzepecki. Golkiper gości uratował też ich w samej końcówce tej części spotkania, kiedy to po rzucie rożnym kapitalnie główkował Adrian Laskowski.

Warta zdecydowanie nie wyszła z szatni na początek drugiej połowy. Już w 48. minucie gola na 1:1 zdobył bowiem Maciej Liśkiewicz. 24-letni defensor został bez opieki w okolicach pola karnego gospodarzy i bez problemów pokonał Adriana Lisa. Warta stanęła i to skończyło się dla niej fatalnie – już w 70. minucie to bowiem goście objęli prowadzenie. Tym razem to Wojciech Fadecki umieścił piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Lisa. Ten gol jednak zapewne by nie padł, gdyby nie rykoszet w tej sytuacji.

Chociaż potem „Zieloni” mieli jeszcze masę czasu by odwrócić losu meczu, a sędzia Mirosław Górecki doliczył do drugiej połowy aż osiem minut, Warta nie zdołała ostatecznie wyrównać i tym samym przegrała po raz pierwszy w tym sezonie. Tym samym po 7. kolejce II ligi to Radomiak Radom jest liderem i ma jedno oczko przewagi nad „Dumą Wildy”.

Warta Poznań – Błękitni Stargard 1:2 (1:0)

Gole: 12. Biegański – 48. Liśkiewicz, 70. Fadecki

Warta: Lis – Patrzykąt, Dejewski, Kieliba, Jasiński – Laskowski, Marciniak (79. Antkowiak) – Biegański (89. Chopcia), Cierpka, Fiedosewicz (61. Szynka) – Przybyła (61. Sanocki)

Błękitni: Rzepecki – Kotus (46. Gutkowski), Liśkiewicz, Skórecki, Burzyński, Orłowski (56. Karmański), Mosiejko, Fadecki, Pustelnik, Magnuski (90+6. Więcek), Włóka

Kartki: Laskowski (czerwona za dwie żółte), Sanocki, Kieliba (żółte) – Pustelnik, Kotus, Orłowski, Liśkiewicz, Skórecki, Gutowski

Sędzia: Mirosław Górecki