Zalać Wisłę. Zapowiedź meczu z Wisłą Puławy | Warta Poznań S.A.

Zalać Wisłę. Zapowiedź meczu z Wisłą Puławy

Już jutro Warta Poznań w ramach 14. kolejki II ligi podejmie przed własną publicznością Wisłę Puławy. Dla „Zielonych” będzie to szansa na pierwszą wygraną od niemal miesiąca! Dla puławian… od dwóch!

„Duma Wildy” ostatnio złapała lekką zadyszkę i na zwycięstwo czeka od 22 września, kiedy to jej wyższość musiał uznać Znicz Pruszków. Indolencja puławian trwa jednak znacznie dłużej – podopieczni Ryszarda Wieczorka po raz ostatni schodzili z boiska ze zwycięstwem 23 sierpnia, kiedy to pokonali 3:0 raczej odstającą od reszty ligowej stawki Gwardię Koszalin.

Co najciekawsze, od tamtego spotkania Wisła przegrała… zaledwie raz! Spośród ośmiu meczów jednak aż siedem kończyła remisami, dlatego zajmuje teraz miejsce tuż nad strefą spadkową. To spore zaskoczenie, biorąc pod uwagę to, że jeszcze kilka miesięcy temu zespół z Lubelszczyzny walczył na boiskach I ligi do ostatniej kolejki o utrzymanie. I pewnie nawet Wisła dopięłaby swego, gdyby nie fakt, że w dwóch ostatnich meczach przyszło jej się mierzyć z późniejszymi Ekstraklasowiczami – Sandecją i Górnikiem Zabrze.

Z klubie z ul. Hauke-Bosaka wciąż jest jednak kilku naprawdę ciekawych piłkarzy. Mający za sobą występy w Wiśle Kraków Piotr Żemło jest jednym z liderów defensywy, w drużynie są Sebastian Murawski i Robert Hirsz, którzy w przeszłości również dostąpili zaszczytu gry w Ekstraklasie. Są też wreszcie dwaj starzy wyjadacze Sylwester Patejuk oraz Jakub Smektała, którzy razem mają na swoim koncie 200 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wisła nie traci wielu goli, do sierpniowego zwycięstwa z Gwardią żaden przeciwnik nie zdobył przeciwko niej więcej niż jednej bramki, a jej rywalami były w tym czasie takie ekipy jak ŁKS czy GKS 1962 Jastrzębie. Wartę w sobotę z pewnością czeka więc ciężkie spotkanie. Na wyjeździe Wisła w obecnym sezonie jeszcze jednak nie wygrała i miejmy nadzieję, że nie zmieni się to również w ten weekend. Początek spotkania w sobotę na Stadionie przy Drodze Dębińskiej o godzinie 15.

Share Now
Piotr Przyborowski

Próbuję pisać, komentować i reżyserować. Aktualnie okupuję Radio Afera i aosporcie.pl. Współpracuję z Wartą, bo to w końcu nasza poznańska Queen!

Wszystkie Posty Chodź za mną

Related Post

NASI PARTNERZY