Zadyszka „Zielonych”. Stal Stalowa Wola – Warta Poznań 1:0

Nie udało się wykorzystać w drugiej kolejce z rzędu szansy na przegonienie w ligowej tabeli Radomiaka Radom i GKS-u Jastrzębie. Tym razem Stal Stalowa Wola okazała się lepsza od Warty Poznań, wygrywając na Stadionie Miejskim w Rzeszowie 1:0.

„Zieloni” pojechali na południe Polski z nadzieją, że uda im się odzyskać fotel lidera. Przed swoim niedzielnym meczem ich strata do obu prowadzących w tabeli drużyn wynosiła zaledwie dwa oczka. Niestety Warta nie zdołała zdobyć w Rzeszowie choćby punktu.

Pierwsza połowa nie zachwyciła i raczej przejdzie do historii bez większego echa. W drugiej połowie niezbyt wiele się zmieniło, choć lepsze sytuacje mieli w tej części meczu gospodarze. Wykorzystali jedną z nich, kiedy to w 70. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony z piłką minął się Adrian Lis, ta trafiła w Mateusza Stąporskiego, który dał gospodarzom zwycięskiego gola.

Warta Poznań po sześciu ligowych wygranych z rzędu teraz zanotowała natomiast drugą kolejną przegraną. Po ośmiu kolejkach II ligi Warciarze zajmują w tabeli trzecie miejsce.

Stal Stalowa Wola – Warta Poznań 1:0 (0:0)

Gol: 70. Mateusz Stąporski

Stal: Brylewski – Zalepa, Gębalski, Hirskij, Stąporski, Stelmach (74. Wasiluk), Sobotka, Bukowiec, Jarosz, Trubeha, Janiszewski (59. Korczyński)

Warta: Lis – Dejewski, Kieliba, Fiedosiewicz, Grobelny (31. Szynka), Laskowski, Jasiński, Patrzykąt, Antkowiak (67. Przybyła), Biegański (62. Sanocki), Cierpka

Kartki: Trubeha – Szynka (żółte)

Sędzia: Rafał Rokosz