Wypożyczeni na przeciwległych biegunach | Warta Poznań S.A.

Wypożyczeni na przeciwległych biegunach

Filip Brzostowski i Tomasz Koziorowski wiosną powalczą z Sokołem Kleczew o awans, natomiast Dominik Chromiński oraz Mateusz Filipowiak będą bronić się przed spadkiem wraz z Jarotą Jarocin.

Prowadzony przez byłego trenera Warty Poznań Tomasza Bekasa Sokół Kleczew zanotował całkiem udaną jesień i po 17 kolejkach III ligi (grupa II) ma na swoim koncie 31 punktów. Strata do prowadzącej w tabeli Elany Toruń wynosi więc zaledwie sześć oczek.

Zawodnikami tego klubu w obecnym sezonie są dwaj Brzostowski oraz Koziorowski. Pierwszy z wypożyczonych z „Dumy Wildy” graczy rozegrał w sumie 13 spotkań ligowych, w których zdołał strzelić trzy gole. Wychowanek „Zielonych” zaliczył też jeden epizod w Pucharze Polski. Z kolei 22-letni Koziorowski jesienią wystąpił w 11 meczach.

Występująca w tej samej lidze Jarota Jarocin spisuje się nieco słabiej i jesień zakończyła z dorobkiem 17 punktów. Podopieczni Marcina Woźniaka mają więc przewagę zaledwie pięciu oczek nad strefą spadkową i wiosna w Jarocinie wcale nie musi być aż tak bardzo sielankowa. Zawodnikami tego zespołu są Chromiński i Filipowiak. Co ciekawe, obaj mieli już okazję w przeszłości reprezentować barwy tego klubu. Jesienią popularny „Chromek” w 16 spotkaniach ligowych strzelił sześć goli i zanotował dwie asysty, a także zagrał w jednym meczu Pucharu Polski. Z kolei Filipowiak pojawił się w bramce jarocinian 13 razy, wpuścił 23 gole, a w dwóch spotkaniach udało mu się zachować czyste konto.

Share Now
Piotr Przyborowski

Próbuję pisać, komentować i reżyserować. Aktualnie okupuję Radio Afera i aosporcie.pl. Współpracuję z Wartą, bo to w końcu nasza poznańska Queen!

Wszystkie Posty Chodź za mną

Related Post

NASI PARTNERZY