Wygrana z Jarotą | Warta Poznań S.A.

Wygrana z Jarotą

Warta Poznań w meczu sparingowym z Jarotą Jarocin wygrała 2:1. Zieloni wygrali po golu Filipa Brzostowskiego i trafieniu Roberta Janickiego.

Spotkanie z Jarotą Jarocin wypadło w ostatniej chwili. Jest to następstwo tego, że domowy mecz Warty z Gwardią Koszalin w ramach 21-kolejki drugiej ligi musiał zostać przełożony ze względu na niedostateczny stan boiska. Bramka dla Zielonych padła dopiero pod koniec pierwszej części spotkania. W 44 minucie po dośrodkowaniu Adriana Cierpki z rzutu wolnego z głowy bramkę zdobył Filip Brzostowski i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej połowie Zieloni poszli za ciosem i już na początku drugich trzech kwadransów Robert Janicki zaliczył pierwsze trafienie w barwach Warty. Byłemu graczowi Lecha Poznań asystował drugi zawodnik, który dołączył do warciarzy w zimowym okienku transferowym, Paweł Piceluk. Pod koniec spotkania gracze Jaroty zdobyli honorową bramkę za sprawą gola Dominika Chromińskiego.

Warta Poznań 2 – 1 Jarota Jarocin

Bramki: 44` Brzostowski, 50` Janicki – Chromiński

Warta Poznań: Lis (46` Laskowski) – Patrzykąt, Dejewski (73` Wypych), Onsorge, Jasiński (60` Grobelny) – Marciniak (73` Kalupa), Brzostowski (46` Janicki), Żmijewski (46` Przybyła), Kiełb, Cierpka (60` Chopcia) – Piceluk (52` Szynka)