Wygrana w derbach | Warta Poznań S.A.

Wygrana w derbach

Zawodnicy Warty Poznań do lat 17 wygrali w derbowym spotkaniu z Lechem Poznań 2-1. Bramki dla Zielonych zdobywali Bartosz Cyrak oraz Maksymilian Wentland.

Do trzech razy sztuka. Mowa o dwukrotnym przełożeniu spotkania młodych graczy Warty Poznań z Lechem. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć 14 kwietnia, jednak zostało przełożone na 28 marca. Wtedy to mecz również do nie doszedł do skutku. W końcu jednak udało się rozegrać spotkanie w środowe majowe popołudnie w Ogródku.

Pierwsza połowa w wykonaniu Zielonych była bardzo dobra. Potwierdzeniem był wynik do przerwy na stadionie przy Drodze Dębińskiej. Warciarze wygrywali 2:0 po bramkach Bartosza Cyraka oraz Maksymiliana Wentlanda. W drugiej połowie jednak lechitom udało się dojść do głosu i zdobyć honorową bramkę.

Dzięki temu zwycięstwu młodzi warciarze mają dwa punkty straty do poznańskiego Lecha i plasują się na piątym miejscu w tabeli Centralnej Ligi Juniorów do lat 17.