Ważne zwycięstwo | Warta Poznań S.A.

Ważne zwycięstwo

Młodzi zawodnicy Warty prowadzeni przez Przemysława Bereszynskiego wygrali w Centralnej Lidze Juniorów ze Śląskiem Wrocław 1:0.

Przed meczem na papierze, faworytem był zespół Śląska Wrocław. Przed tą kolejką gier wrocławianie znajdowali się na pozycji lidera w tabeli Centralnej Ligi Juniorów. Z kolei Zieloni znajdowali się w środkowej części zestawienia. Poznaniacy potrzebowali punktów, aby nadal liczyć się w walce o top 6 CLJ.

Mecz zaczął się fantastycznie dla zespoły Warty. W siódmej minucie wypożyczony z Legii Warszawa Dawid Wach wyprowadził poznaniaków na prowadzenie. Dobra gra warciarzy w destrukcji zaprocentowala tym, że nie tylko pierwsza połowa zakończyła się takim wynikiem, ale i całe spotkanie, dzięki czemu Zieloni mogą dopisać sobie trzy punkty do stanu konta w tabeli CLJ.

Zwycięstwo nad Śląskiem pozwoliło na zbliżenie się do szóstego miejsca w tabeli, na którym znajduje się zespół Arki Gdynia z 36 punktami. Warciarze zrownali się również liczbą oczek z Lechia Gdańsk i obie ekipy mają ich po 33.

Śląsk Wrocław 0-1 Warta Poznań

Bramka: Wach 7′

Warta Poznań: Adamski – Krawczyk, Wujec, Ławniczak, Ceglewski – Tecław, Piekarski, Apolinarski (Duchowny), Zieliński (Kurzawski), Jarosz (Zając) – Wach (Szczęsny)