Ważne punkty z Legionovią

Warta Poznań wygrała pierwsze wyjazdowe spotkanie w sezonie 2017/2018 2 ligi. Zieloni po dwóch meczach mają na koncie szcześć punktów.

Pierwsze minuty nie zapowiadały takiego wyniku, bowiem to Legionovia Legionowo atakowała bramkę Warciarzy. Co prawda taki obraz gry nie trwał zbyt długo.

Bramka dla Warty padła w bardzo dziwnych okolicznościach. Bramkarz Legionovii – Pusek, wyszedł z piłką w ręce poza pole karne i arbiter spotkania podyktował rzut wolny. Piłkę tuż przed linią pola ustawili Cierpka z Biegańśkim. Ten pierwszy zdecydował się na strzał, który zatrzymał się w siatce Legionovii.

Po bramce, Warciarze jeszcze bardziej uwierzyli w siebie. Ich ciągłe ataki sprawiały bardzo duże problemy defensywie Legionovii. Kanonadę bramek zobaczyliśmy pod koniec pierwszej połowy. Najpierw Adrian Laskowski strzałem głową podwyższył wynik na 2:0. Chwilę później kontakt złapali gospodarze. Wynik pierwszej części gry ustalił Kita, któremu to asystował Antkowiak.

Druga część gry zaczęła siębardzo nerwowo. Artur Marciniak mający na swoim koncie żółtą kartkę, dwa razy sfaulował rywala. Trener Petr Nemec już chciał zmienić Marciniaka, jednak ten kolejny raz sfaulował zawodnika Legionovii za co dostał drugi zółty, a w konsekwencji czerwony kartonik.

Po tej sytuacji do głosu doszli gospodarze. Ich ataki stały się coraz groźniejsze, ale też dobrz espisywała się obrona Zielonych. Gospodarze kontakt złapali dopiero w 72 minucie, kiedy to z rzutu karnego Adriana Lisa pokonał Żebrowski.

Do końca spotkania było bardzo nerwowo. Legionovia miała parę sytuacji, ale nie zdołała zdobyć wyrównującego gola.

W 3. kolejce 2 ligi Warta Poznań na własny boisku podejmie ROW 1965 Rybnik. Mecz zostanie rozegrany w piątek 11 sierpnia o godzinie 17:45. Wszystkich sympatyków Zielonych zapraszamy do wspierania Warty w tym trudnym pojedynku.

Legionovia Legionowo 2:3 (1:3) Warta Poznań
0:1 – 19′ – Cierpka
0:2 – 37′ – Laskowski
1:2 – 41′ – Żebrowski
1:3 – 45′ – Kita
2:3 – 72′ – Żebrowski (k.)

Żółte kartki: Klak, Żebrowski, Koziara, Kalinowski (Legionovia) – Marciniak (dwie), Kiełb (Warta)

Czerwona kartka: Marciniak – za dwie żółte (Warta)

Skład Legionovia Legionowo: Pusek – Grzelak, Zając, Goliński, Kwiatkowski, Mazurek (78′ Kowalczyk), Koziara, Klak (46′ Klak), Wajdzik (46′ Zaklika), Wójcinowicz, Żebrowski (87′ xxx)

Skład Warta Poznań: Lis – Dejewski, Kieliba, Fiedosewicz (83′ Żmijewski), A. Laskowski, Patrzykąt, Antkowiak (53′ Grobelny), Marciniak, Kita (59′ Kiełb), Biegański (80′ Jasiński), Cierpka