Warta wygrywa z Górnikiem

Warta Poznań wygrała swój kolejny mecz sparingowy. Tym razem pokonała 4:1 Górnika Konin.

Początkowe minuty meczu były nerwowe w szeregach Warty. Dzięki temu rywale od 5′ za sprawą dobrze wykonanego rzutu karnego, wyszli na prowadzenie.

Lekka przewaga Górnika nie trwała zbyt długo. Stracony gol podziałał na Zielonych jak płachta na byka.

W 34 minucie było już 1:1. Adrian Laskowski był faulowany w polu karnym zespołu z Konina. Do piłki ustawionej na 11-tym metrze podszedł Wojciech Onsorge i wyrównał stan meczu.

Raptem dwie minuty później to Warciarze mogli się cieszyć z prowadzenia. Tu pięknym strzałem popisał się Adrian Laskowski. Jego uderzenie wleciało w same okienko bramki. Goalkeeper nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencje.

W drugiej części meczu trener Petr Nemec zmienił paru zawodników. Na boisku zameldowali się między innymi Biegański, Chromiński i Spławski. To właśnie ta trójka miała największy udział przy dwóch kolejnych bramkach dla Warty. Najpierw Biegański wrzucił piłkę w pole karne, a interweniujący obrońca Górnika wbił futbolówkę do własnej bramki. Następnie Dominik Chromiński podał do Łukasza Spławskiego, a ten z bliska ustalił wynik na 4:1.

Wygrana z Górnikiem była trzecią z rzędu. Wcześniej Warciarze pokonali Obre Kościan i Tarnovie Tarnowo Podgórne, oraz zremisowali z Koroną Kielce i Śląskiem Wrocław.

Kolejny mecz Zieloni rozegrają 4 lutego. Ich przeciwnikiem będzie ŁKS Łódź. Sparing ten będzie rozegrany w Grodzisku Wielkopolskim.

Warta Poznań 4:1 (2:1) Górnik Konin

0:1 – 5′ po rzucie karnym
1:1 – 34′ Onsorge (k.)
2:1 – 36′ A. Laskowski
3:1 – 62′ bramka samobójcza
4:1 – 87′ Spławski (asysta Chromiński)

Skład Warty I połowa: T.Laskowski – Siwek, Dejewski, Onsorge, Fiedosewicz, Marciniak, A. Laskowski, Patrzykąt, Brzostowski, Cywiński, Szynka

Skład Warty II połowa: T.Laskowski (60′ Wojnowski) – Patrzykąt, Dejewski, Onsorge, Brylewski, Kalupa, Białożyt, Biegański, Goździk, Chromiński, Spławski