Warta trzecią drużyną Football Cup 2017 | Warta Poznań S.A.

Warta Poznań rocznik 2002 w ostatni weekend brała udział w turnieju Football Cup 2017 w Niechorzu. W grupie miała takie drużyny jak Chemik Police, UKP Zielona Góra oraz Fase Szczecin. Ostatecznie podopieczni trenera Bartosza Majchrzaka zajęli 3 miejsce.

Pierwszym meczem turniejowym był pojedynek z Chemikiem Police. Początkowo Zieloni przegrywali 0:1, ale udało im się wygrać ten mecz. Dwie bramki dla Warty Poznań padły po trafieniach ze stałych fragmentów gry. Najpierw wrzutkę po rzucie rożnym wykonywanym przez Dorsza, na bramkę zamienił Asani. Zwycięskiego gola zdobył Stefański, tym razem asystą popisał się Asani.

W spotkaniu z UKP Zielona Góra padł bezbramkowy remis. Gra toczyła się głównie na środku boiska, przez co drużyny miały mało sytuacji bramkowych. Według trenera Bartosza Majchrzaka był to sprawiedliwy remis.

Ostatni mecz grupowy bo bardzo emocjonującym i zaciętym spotkaniu Warta Poznań zremisowała 2:2 z Fase Sczecin. Dla zawodników z rocznika 2002 jest to niedosyt, ponieważ mieli oni bardzo dużo sytuacji, ale brakowało precyzji i spokoju przy wykończeniu. Bramki zdobywali: Szpilewski po dośrodkowaniu Woltmana z rzutu wolnego, a także Maluśki również po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Woltmana.

Po wyjściu z grupy na Wartę Poznań w półfinale rozgrywek czekał Górnik Zabrze. Warciarze niestety przegrali 0:3 tracąc dwie bramki w samej końcówce. Zieloni mieli swoje sytuacje, ale niestety nie udało się zdobyć gola.

Mimo przegranej z Górnikiem, co się później okazało ze zwycięzcą turnieju, Warta Poznań miała ciągle szanse na znalezieniu się, na turniejowym „pudle”.  W meczu o 3 miejsce Zieloni rywalizowali z Arkonią Szczecin. Podopieczni Majchrzaka zakończyli cały turniej zwycięstwem 2:0 po bramkach Dorsza i Asaniego.

    Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Górnik Zabrze
  2. Fase Szczecin
  3. Warta Poznań
  4. Arkonia Szczecin
  5. Santos Gdańsk
  6. Kotwica Kołobrzeg
  7. UKP Zielona Góra
  8. Chemik Police
Share Now

Related Post

NASI PARTNERZY