Warta stawia na młodzież - Warta Poznań S.A.

Warta stawia na młodzież

W tym sezonie drugiej ligi w zielonych barwach Warty Poznań wystąpiło aż siedmiu zawodników, którzy według przepisów są młodzieżowcami.

Według statusu rozgrywek na sezon 2016/17 uchwalonego przez PZPN, drużyny występujące w drugiej lidze są zobowiązane do desygnowania do gry dwóch zawodników młodzieżowych. Liczba zawodników do lat 21 nie może być mniejsza niż dwóch graczy, przez cały mecz. Trener Peter Nemec w ciągu minionej rundy korzystał z usług aż siedmiu graczy, którzy zostali urodzeni w 1997 roku lub później. Byli to Adrian Szynka, Karol Żmijewski, Wiktor Patrzykąt, Mateusz Wypych, Adrian Chopcia, Nikodem Fiedosiewicz oraz Bartosz Kalupa. Najwięcej minut rozegranych z wyżej wymienionej piątki ma Nikodem Fiedosiewicz. Rozegrał on szesnaście spotkań na szczeblu drugiej ligi i zanotował w tym czasie aż 935 minut na placu gry.

Łącznie młodzieżowcy Warty rozegrali 4285 minut, co daje warciarzom szóste miejsce w zestawieniu minut na boisku graczy do 21 roku życia. Jest to 22,9% udziału minut na boisku młodzieżowców Zielonych. Wyżej plasują się jedynie takie drużyny jak GKS Bełchatów, Legionovia, Stal Stalowa Wola, Gryf Wejcherowo oraz Siarka Tarnobrzeg. Warta jest zespołem, który z czuba tabeli drugiej ligi ma najwięcej rozegranych minut przez młodzieżowców. Dla przykładu liderujące GKS Jastrzębie jest na piątym miejscu od końca w tym zestawieniu (3535 minut), ŁKS przedostanie (3432 minut), natomiast Radomiak zajmuje ostatnią lokatę (3395 minut).

Gracze do 21 lat w zespole Warty wpływali trzy razy na wynik spotkania. Bramki zdobywali Adrian Szynka, wyprowadzając Wartę na prowadzenie i dając jej trzy punkty w meczu z Gryfem Wejcherowo, a także Karol Żmijewski, który strzelał dwukrotnie. Raz z Gwardią Koszalin, natomiast drugi raz w ostanim meczu tego roku przed własną publicznością z Legionovią Legionowo.

Share Now

Related Post

NASI PARTNERZY