Warta remisuje z ŁKS-em

Warta Poznań zremisowała w kolejnym sparingu w 2017 roku. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Petra Nemca był ŁKS Łódź.

Jedyną bramkę w pierwszej połowie zobaczyliśmy w 34 minucie gry. Przed polem karnym ŁKS Łódź został sfaulowany jeden z piłkarzy Zielonych. Piłkę na 20-tym metrze ustawił Michał Ciarkowski, który precyzyjnym strzałem pokonał Kazimierczaka.

ŁKS Łódź parę razy zagroził bramce Warty Poznań, jednak żaden z ich strzałów nie zagroził bramce strzeżonej przez Tomasza Laskowskiego.

Warto dodać, że w wyjściowej jedenastce Warty Poznań pierwszy raz w 2017 roku znalazł się Bartosz Kieliba, który od dłuższego czasu zmagał się z kontuzją.

Druga część meczu dostarczyła więcej bramek. Najpierw do wyrównania doprowadził Golański, zrobił to oddając pewny strzał z wapna, po podyktowanym rzucie karnym.

Dwie minuty później Warta Poznań znów była na prowadzeniu. Najpierw piłkę po dośrodkowaniu głową do Biegańskiego. Piłkę jednak przechwycił obrońca ŁKSu, który próbował ją wycofać do
bramkarza. Podanie to przejął Krzysztof Biegański, który wyszedł sam na sam z goalkeeperem zespołu z Łodzi i strzelił na 2:1.

Niestety bramka Biegańskiego nie okazała się tą zwycięską, bowiem w 72 minucie meczu ponownie ŁKS Łódź doprowadził do wyrównania. Tym razem strzelcem okazał się Radionov.

Kolejny mecz Warta Poznań rozegra w sobotę. Naszym rywalem będzie Polonia Środa Wielkopolska. Start meczu planowany jest na godzinę 14:00

Warta Poznań 2:2 (1:0) ŁKS Łódź
1:0 – 34’ Ciarkowski
1:1 – 64’ Golański (karny)
2:1 –  66’ Biegański
2:2 – 72’ Radionov

Skład Warty Poznań w I połowie: T. Laskowski – Siwek, Dejewski, Kieliba, Brylewski, Marciniak, Białożyt, Cywiński, Goździk, Chromiński, Ciarkowski

Skład Warty Poznań w II połowie: Wojnowski – Siwek, Onsorge, Ngamayama, Fiedosewicz, Marciniak (65’ Kalupa), Brzostowski, Szynka, Biegański, Ciarkowski, Chromiński