Warta po kolejne punkty u siebie. Zapowiedź meczu z ROW 1964 Rybnik | Warta Poznań S.A.

Warta po kolejne punkty u siebie. Zapowiedź meczu z ROW 1964 Rybnik

Już jutro w ramach 3. kolejki II ligi Warta Poznań rozegra swój drugi domowy mecz w nowym sezonie. Rywalem „Zielonych” będzie ROW 1964 Rybnik.

Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Piekarczyka podobnie jak Warta udanie zainaugurowała sezon 2017/2018. W rundzie wstępnej Pucharu Polski udało jej się wyrwać w ostatniej minucie zwycięstwo w meczu z Polonią Środa Wielkopolska (1:2), w której barwach wystąpiło w tamtym spotkaniu kilku starych znajomych – Alain Ngamayama, Łukasz Białożyt, Krzysztof Bartoszak, Igor Jurga czy Jakub Solarek. W kolejnej rundzie ROW nie dał jednak rady Górnikowi Zabrze, przegrywając przed własną publicznością 0:2.

Latem w zespole z ulicy Gliwickiej nie obserwowaliśmy wielu zmian kadrowych. Co prawda odeszła spora grupa piłkarzy, ale póki co na grę w Rybniku zdecydowało się trzech – z Legionovii Legionowo po roku powrócił Marek Krotofil, po pół roku ponownie dla ROW-u będzie grać Radosław Dzierbicki (ostatnio rezerwy Zagłębia Lubin), a także Dominik Niećko, który wcześniej grał w rezerwach rybnickiego klubu. Po stronie strat na pewno ciekawy jest przykład Daniela Kajzera. Bramkarz podpisał kontrakt z bułgarskim Botewem Płowdiw i zdołał już nawet wywalczyć Superpuchar Bułgarii.

Warto jednak dodać, że mimo braku wzmocnień ROW 1964 Rybnik udanie rozpoczął również nowy sezon ligowy. Po dwóch kolejkach zespół ze Śląska ma na swoim koncie cztery punkty – najpierw bezbramkowo zremisował na ciężkim terenie w Łodzi z ŁKS-em, natomiast w drugiej serii gier pokonał u siebie Olimpię Elbląg 3:1 po m.in. dwóch trafieniach Przemysława Brychlika. Ten piłkarz stanowi największe zagrożenie ze strony rybniczan, w minionym sezonie strzelił w II lidze w sumie 10 goli.

Bilans meczów Warty z ROW-em póki co jest remisowy. Jesienią zeszłego roku w Rybniku to „Zieloni” wygrali, z kolei wiosną przy Drodze Dębińskiej lepszy był rywal z południa Polski. Jak będzie tym razem? Początek spotkania już jutro o godzinie 17:45.

Share Now
Piotr Przyborowski

Próbuję pisać, komentować i reżyserować. Aktualnie okupuję Radio Afera i aosporcie.pl. Współpracuję z Wartą, bo to w końcu nasza poznańska Queen!

Wszystkie Posty Chodź za mną

Related Post

NASI PARTNERZY