Warta idzie jak burza w NIKE CUP 2017 | Warta Poznań S.A.

W dniach 25-27 sierpnia 2017 roku w Łodzi odbywa się jeden z najbardziej prestiżowych turniejów Nike Premier Cup2017. Do zawodów można było się zakwalifikować wygrywając każdą z szesnastu lig wojewódzkich. W Wielkopolsce najlepsza była Warta Poznań. Zaszczyt organizacji przypadł SMSowi Łódź.

Mecze rozgrywane są na czterech boiskach (2 naturalne i 2 sztuczne). Czas gry to 2 razy 20 minut, po 11 zawodników. Regulamin przewiduje 5 zmian bez możliwości powrotu do gry. Kadra może liczyć 16 zawodników, potwierdzonych do gry w danym klubie.

Warta Poznań trafiła do grupy z UKS SMS Łódź, Dolcanem Ząbki oraz MOSP Białystok. Pierwszy mecz podopieczni trenera Kostasa Milonasa grali z gospodarzem turnieju. Okazał się on zwycięski, tak samo jak i drugie starcie z MOSP Białystok. W ostatnim meczu Warta Poznań zremisowała 2:2 z Dolcanem Ząbki, dzięki czemu zapewnili sobie wyjście z grupy na pierwszym miejscu.

W ćwierćfinale Warta Poznań trafiła na zespół Beniaminka Krosno. Zieloni i tym razem okazali się zwycięską drużyną, strzelając dwie bramki swoim rywalom, nie tracąc przy tym żadnej. Drugą drużyną, która awansowała do półfinału był Jaguar Gdańsk.

Mecz ze zwycięzcą pomorskiej ligi wojewódzkiej należał do ładnych widowisk. Zieloni pod wodzą trenera Milonasa zdołali wygrać i te spotkanie awansując do wielkiego finału, gdzie rywalem Warty będzie gospodarz turnieju UKS SMS Łódź, którego piłkarze Dumy Wildy już raz pokonali. Zostanie on rozegrany 27 sierpnia.

W Mistrzostwach Polski rocznika 2004 „NIKE PREMIER CUP 2017” wystąpili mistrzowie województw:
1 Łódzkie – SMS Łódź
2 Świętokrzyskie – Korona Kielce
3 Wielkopolskie – Warta Poznań
4 Lubelskie – Motor Lublin
5 Kujawski-Pomorskie – Olimpia Grudziądz
6 Opolskie – Orlik Prudnik
7 Dolnośląskie – Zagłębie Lubin
8 Podkarpackie – Beniaminek Krosno
9 Małopolskie – Dunajec Nowy Sącz
10 Śląskie – Ruch Radzionków
11 Zachodniopomorskie – Kotwica Kołobrzeg
12 Pomorskie – Jaguar Gdańsk
13 Warmiński-Mazurskie – Rona Ełk
14 Podlaskie – MOSP Białystok
15 Mazowieckie – Dolcan Ząbki
16 Lubuskie – Falubaz Zielona Góra

Share Now

Related Post

NASI PARTNERZY