Udany weekend w CLJ

Dla zespołów Warty Poznań, które występują w Centralnej Lidze Juniorów, a także w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17, miniony weekend był bardzo udany. Oba zespoły zwyciężyły swoje spotkania, dzięki czemu pną się w ligowej tabeli.

W meczu, który został rozegrany w ramach 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów, Warta Poznań podejmowała Salos Szczecin, który orbituje w dolnych rejonach tabeli. Spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla Zielonych, albowiem od 15. minuty musieli oni gonić wynik. Tuż przed przerwą Beniamin Wrembel zdobył tak zwaną „bramkę do szatni” i po pierwszych 45. minutach mieliśmy remis. Kwadrans przed zakończeniem spotkania Jakub Apolinarski strzelił gola, dzięki czemu trzy punkty zostały przy Drodze Dębińskiej. Po tym zwycięstwie warciarze awansowali na ósme miejsce w tabeli CLJ i mają obecnie 14 „oczek” na swoim koncie.

Z kolei drużyna Warty występująca w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 w ósmej kolejce podejmowała AP Pogoń Szczecin, która miała dwa punkty więcej, aniżeli Zieloni przed minioną serią gier. Mecz dla warciarzy ułożył się wyśmienicie. Już po kilku minutach gry poznaniacy prowadzili 1:0 po bramce Piotra Poszwy. Chwilę później AP Pogoń doprowadziła do remisu. Jednak przed końcem pierwszej połowy do bramki gości trafiali Jakub Kazuś, a także Jakub Wilczyński i do przerwy był rezultat 3:1 dla drużyny Warty. W 60. minucie zaczęło robić się nieco nerwowo, albowiem za sprawą gola Kacpra Kozłowskiego zawodnicy ze stolicy województwa zachodnio-pomorskiego doszli warciarzy na niebezpieczny wynik 3:2. Jednak w ostatniej akcji meczu Robert Kobrzycki ustalił rezultat spotkania na 4:2 i Zieloni mogli cieszyć się z trzech punktów. Dzięki temu triumfowi gracze Warty awansowali w tabeli na czwartą pozycję i zrównali się dorobkiem punktowym z drugą ekipą Pogoni Szczecin, która występuje w tej lidze.