Udany weekend młodych warciarzy | Warta Poznań S.A.

Udany weekend młodych warciarzy

Juniorzy starsi, jak i juniorzy młodsi Warty Poznań mogą zaliczyć ten weekend do bardzo udanych. To wszystko dzięki zwycięstwom nad swoimi rywalami w Centralnej Lidze Juniorów.

W ramach rozgrywek CLJ, juniorzy starsi Warty Poznań podejmowali na własnym boisku zespół Górnika Zabrze. Górnika, który przed tą kolejką był na miejscu w tabeli przed warciarzami i miał trzy oczka przewagi nad graczami prowadzonymi przez trenera Przemysława Bereszyńskiego. To, że stanęły na siebie dwie równorzędne ekipy było widać w tym meczu. Potwierdzeniem tego była bardzo późno zdobyta bramka w tym spotkaniu. Gola na wagę trzech punktów dla Zielonych zdobył w 70-minucie Szymon Piekarski. Dzięki temu zwycięstwu młodzi gracze „Dumy Wildy” awansowali na ósme miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów i tracą trzy punkty do siódmej lokaty, na której plasuje się Lechia Gdańsk.

Na drugim boisku w Poznaniu, na obiektach Młodzieżowego Ośrodku Sportowego przy ulicy Gdańskiej, swój mecz rozegrali juniorzy młodsi Warty Poznań. Ich rywalem była Wda Świecie. Zespół, który nie zdobył punktu w obecnych rozgrywkach ligowych. Ten stan utrzymał się do końcowego gwizdka spotkania Warta – Wda. Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczął Jakub Wilczyński już w szóstej minucie. Po przechwycie i indywidualnej akcji Wilczyński umieścił futbolówkę w siatce. Dziesięć minut później w ataku pozycyjnym Mateusz Nowicki podał prostopadłą piłkę do Bartosza Cyraka, który podwyższył prowadzenie na 2:0. W 21. minucie znów asystował Nowicki. Tym razem po podaniu z bocznego sektora Jakub Wilczyński zdobył bramkę na 3:0. Trzy minuty później znów Wilczyński wpisał się na listę strzelców. Po długim podaniu za linie obrony w wykonaniu Mikołaja Czarneckiego było już 4:0. Na początku drugiech czterdziestu minut gry faulował Jakub Marchelak i sędzia pokazał na wapno. Gracz Wdy Świecie nie pomylił się i zdobył czwartą bramkę dla swojego zespołu w czternastym spotkaniu ligowym CLJ-U17. Druga połowa jednak nie różniła się niczym od pierwszej. Dwie minuty po golu gości Jakub Wilczyński posłał prostopadłą piłkę do Patryka Rożka i dzięki uderzeniu młodego zawodnika Warty znów Zieloni prowadzili czterema bramkami. W 55. i 58. minucie spotkania mieliśmy istny show duetu Cyrak – Wilczyński. Ten pierwszy dwa razy asystował, a Wilczyński dwukrotnie umieszczał piłkę w siatce rywali. Niecałe dziesięć minut później, bo w 65. minucie Jakub Marchelak uderzył z dystansu i pokonał bezradnego bramkarza Wdy. Na cztery minuty przed końcem spotkania znów w jednej z ról głównych był aktywny Marchelak. Posłał on prostopadłe podanie do Jakuba Wilczyńskiego, który ustaliwł wynik spotkania na 9:1. Dla Wilczyńskiego było to piąte trafienie w tym spotkaniu.