Tomasz Dejewski: Nie patrzymy w przyszłość! | Warta Poznań S.A.

Tomasz Dejewski: Nie patrzymy w przyszłość!

Tomasz Dejewski w ostatnim ligowym meczu Warty z Garbarnią Kraków strzelił swojego drugiego gola w obecnym sezonie. Obrońca „Zielonych” wciąż jednak trzyma nerwy na wodzy i przed sobotą skupia się jedynie na meczu z Siarką Tarnobrzeg.

W spotkaniu z krakowianami Dejewski strzelił swojego drugiego gola w obecnych rozgrywkach, a w sumie ma już na swoim koncie w barwach „Dumy Wildy” pięć goli.

– Cieszę się ze zdobytych bramek, ponieważ jak wiadomo środkowy obrońca w przeciągu całego meczu nie ma zbyt dużo okazji do tego. Mam jednak nadzieję, że powiększę swój dorobek bramkowy, ale nie jest to rzeczą najważniejszą. Dla mnie liczy się zwycięstwo drożyny oraz dobra i skuteczna gra w defensywie.

Wyniki Warty bezwzględnie przekładają się na wyniki drużyny. Swoje odegrały też świetne ruchy transferowe podczas letniego okienka. Do klubu z Drogi Dębińskiej przywędrowało aż dziesięciu nowych zawodników, ale tchnęli oni w drużynę powiew świeżości.

– W zespole panuje dobra atmosfera. Zespół wzmocniło kilku zawodników, mamy szeroką kadrę, w której panuje zdrowa rywalizacja. Na pewno wpływ na to miał udany początek sezonu, w którym wygraliśmy pierwszych sześć meczów. Ważne jest to, że nie patrzymy w przyszłość, tylko skupiamy się na najbliższym meczu. Jedyne, co może martwić, to ilość kontuzji, gdyż mieliśmy ich już sporo.

Kluczem do dobrej postawy Warty w obecnych rozgrywkach jest siła defensywy. „Zieloni” stracili bowiem dotąd zaledwie osiem goli w 16 spotkaniach, co czyni ich najlepszą defensywą w II lidze.

– Jesteśmy zadowoleni z faktu, że tracimy bardzo mało bramek, to daje stabilność w zespole i możemy śmiało powiedzieć że dobrze funkcjonuje nasza gra w obronie. Jednak żeby nie tracić bramek niezbędne jest zgranie i dobra gra całego zespołu w defensywie, co nam wychodzi bardzo dobrze. Z pewnością nowi zawodnicy wnoszą dużo jakości, jednak tak jak mówiłem, wpływ na te 10 czystych kont ma cały zespół.

Już dzisiaj Warta powalczy meczu z Siarką Tarnobrzeg w ramach 14. kolejki II ligi. chociaż w tym momencie znalezienie pracy tutaj może być niemożliwe, zawsze warto spróbować.

– W tym momencie skupiamy się na najbliższym meczu w Tarnobrzegu, które będzie bardzo trudnym spotkaniem. Musimy w tych trzech meczach zdobyć jak najwięcej punktów i odpowiednio przygotować na rundę wiosenną którą będzie kluczowa.

Share Now
Piotr Przyborowski

Próbuję pisać, komentować i reżyserować. Aktualnie okupuję Radio Afera i aosporcie.pl. Współpracuję z Wartą, bo to w końcu nasza poznańska Queen!

Wszystkie Posty Chodź za mną

Related Post

NASI PARTNERZY