Thiakane na testach | Warta Poznań S.A.

Thiakane na testach

Emile Laurent Diokel Thiakane na testach w Warcie Poznań. 26-letni pomocnik do 11 lutego będzie przebywać z warciarzami.

Emile Thiakane to rosły pomocnik rodem z Senegalu. Do Polski przyjechał w 2010 roku. Wtedy to 19-latek urodzony w Pikine przyjechał do Włocławka, aby reprezentować barwy tamtejszego Lidera. Po niespełna pół roku Thiakane przeniósł się z klasy okręgowej do drugoligowej Zawiszy. Po pół roku Senegalczyk znów trafił do Włocławka, jednak do innego klubu. Do Włocavii, w której spędził półtora roku. Po epizodzie w Polsce pomocnik przeniósł się do Francji. Tam grał w dwóch klubach. AFM Romilly oraz Olympique Saint-Quentin, które grało na trzecim poziomie rozgrywkowym we Francji.

Po blisko dwóch latach pobytu w państwie, które wychowało Cantone, Henryego, czy Anelke, Thiakane znów trafił do Polski. Rok występował w barwach Pogoni Mogilno, następnie przeniósł się do Sokoła Kleczew, a ostatnio reprezentuje barwy GKS-u Bełchatów.

26-latek jest lewoskrzydłowym, jednak z powodzeniem może również grać na pozycji numer dziesięć, czyli tuż za napastnikiem. Jak sam przyznał w jednym z wywiadów, pierwotnie występował na właśnie na pozycji snajpera. Senegalczyk potrafi się porozumieć nie tylko w języku polskim, ale także we francuskim, angielskim, a także wolof – język grupy etnicznej przebywającej na terenie Senegalu oraz językiem serer, który pochodzi z grupy języków nigero-kongijskich.

Thiakane w tym sezonie w drugiej lidze rozegrał 17 spotkań i zdobył jedną bramkę w wygranym przez GKS Bełchatów spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola (4:1). Ofensywny pomocnik rozegrał również trzy spotkania w obecnej edycji Pucharu Polski, w którym również zdobył jedną bramkę. 26-latek w Poznaniu na testach będzie przebywał do 11 lutego.

 

foto: Włocławek – NaszeMiasto.pl
Share Now

Related Post

NASI PARTNERZY