Starsi Panowie Dwaj – Warta Poznań zagra z Polonią Warszawa | Warta Poznań S.A.

Starsi Panowie Dwaj – Warta Poznań zagra z Polonią Warszawa

W sobotę o godzinie 15 kibice Wartę Poznań czeka drugi wyjazdowy mecz II ligi na wiosnę. „Zieloni” pojadą do Warszawy, by zmierzyć się z tamtejszą Polonią nie tylko w prestiżowym, ale też arcyważnym spotkaniu.

„Czarne Koszule” podobnie jak „Duma Wildy” to beniaminek trzeciego poziomu rozgrywkowego w Polsce. W przypadku warszawiaków brzmi to jednak jeszcze bardziej abstrakcyjnie niż dla kibica Warty. Polonia jeszcze bowiem w sezonie 2012/2013 rywalizowała w Ekstraklasie, w której zajęła wówczas zresztą nawet szóste miejsce. Karna degradacja do IV ligi była spowodowana brakiem odpowiednich funduszy na dalszej funkcjonowanie. Już od kolejnych rozgrywek „Duma Stolicy” rozpoczęła swój marsz o powrót do elity. Pod wodzą utalentowanego trenera Piotra Dziewickiego w ciągu roku udało się awansować do III ligi. W wyniku sporów w kwestii przyszłości klubu Dziewicki opuścił jednak Konwiktorską latem 2014 roku, a kolejny sezon Polonia spisała tak naprawdę na straty, zajmując dopiero 14. miejsce w III lidze. Podobnie jak Warta, powrót do II ligi warszawiacy wywalczyli w minionym sezonie. Z Igorem Gołaszewskim Polonia najpierw wygrała grupę łódzko-mazowiecką, a następnie rozprawiła się z Górnikiem Wałbrzych w barażu.

W obecnym sezonie jako beniaminek II ligi dwukrotny mistrz Polski zdecydowanie płaci póki co frycowe. Z 21 punktami po 21 meczach otwiera strefę spadkową, zajmując dopiero 15. miejsce w tabeli. „Czarne Koszule” prezentują się fatalnie szczególnie w spotkaniach wyjazdowych, o czym świadczy bilans wygrana, cztery remisy i aż pięć porażek w delegacji. Warto mieć tu jednak na uwadze, że to jedyne zwycięstwo u siebie Poloniści odnieśli tej wiosny, w spotkaniu ze Stalą Stalową Wola. W minionej koleje od warszawiaków lepsza okazała się natomiast Olimpia Elbląg, która wygrała z Polonią 2:1.

Warta jesienne, a właściwie wtedy jeszcze letnie starcie z „Dumą Stolicy” wspomina całkiem pozytywnie. Po golu Michała Ciarkowskiego „Zielonym” udało jej się wówczas odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie, wygrywając 1:0. Jeśli „Ciara” jako były piłkarz Polonii, w której zagrał nawet w dwóch meczach Ekstraklasy, miałby to powtórzyć jutro, nie mielibyśmy przeciwko temu żadnego sprzeciwu.

Sobotni pojedynek pomiędzy byłymi mistrzami Polski poprowadzi Rafał Rokosz. Transmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć za pośrednictwem portalu Łączy Nas Piłka.

Share Now
Piotr Przyborowski

Próbuję pisać, komentować i reżyserować. Aktualnie okupuję Radio Afera i aosporcie.pl. Współpracuję z Wartą, bo to w końcu nasza poznańska Queen!

Wszystkie Posty Chodź za mną

Related Post

NASI PARTNERZY