Siłą Warty defensywa | Warta Poznań S.A.

Siłą Warty defensywa

Warcie nie udało się wygrać z Olimpią Elbląg w zeszłą sobotę. Jednak mimo tej porażki Zieloni pozostali na pozycji lidera drugiej ligi. Zespół z Poznania jest również drużyną z najszczelniejszą defensywą w tej kampanii.

Przegrana z Olimpią Elbląg była trzecią porażką Warty w tym sezonie, po dwunastu rozegranych spotkaniach. Zawodnicy prowadzeni przez Petra Nemca stracili jedynie siedem bramek, co daje wynik najlepszej defensywy w drugiej lidze. Aż w połowie spotkań w tym sezonie warciarze zachowywali czyste konto. Kluczem do tak dobrej gry obronnej może być fakt, że szkoleniowiec poznaniaków nie zmienia często trzonu defensywy ekipy z Drogi Dębińskiej. Mowa tutaj o takich zawodnikach jak Adrian Lis, Tomasz Dejewski oraz Bartosz Kieliba, którzy regularnie wychodzą w podstawowej jedenastce złożonej przez trenera Nemca.

Nie tylko solidna defensywa cechuje poznaniaków w tym sezonie. Bardzo dobrze spisuje się również ofensywna formacja warciarzy. W zestawieniu najskuteczniejszych drużyn, Zieloni także plasują się na podium, a dokładniej na trzecim miejscu, tuż za Radomiakiem Radom oraz Siarką Tarnobrzeg. Dwie wcześniej wymienione ekipy mają po 21 strzelonych goli, natomiast Warta tych bramek ma 20. W drużynie prowadzonej przez czeskiego szkoleniowca najwięcej trafień dotychczas zdobył Adrian Laskowski. Jego pięć goli daje mu trzecią pozycję najskuteczniejszego zawodnika drugiej ligi, ex aequo z Kamilem Jadachem, graczem reprezentującym barwy Jastrzębia Zdrój.

Szansę na poprawę tego bilansu zawodnicy Warty Poznań będą mieli już w sobotę. Wtedy do Poznania przyjedzie zespół GKS Bełchatów, który obecnie zajmuje 11. pozycję w ligowej tabeli. Warto być w tego dnia w Ogródku i wspierać zawodników Warty!

Share Now

Related Post

NASI PARTNERZY