Siarka odpaliła „Zielonych”. Siarka Tarnobrzeg – Warta Poznań 2:0

Warta Poznań miała pojechać do Tarnobrzega, by powalczyć o powrót na fotel lidera II ligi. Niestety w meczu 17. kolejki to tamtejsza Siarka okazała się od „Zielonych” lepsza, wygrywając 2:0.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania nie dostarczyła zbyt wielu emocji. Gospodarze mieli konkretniejsze sytuacje, ale ani Patryk Mikita, ani Mateusz Janeczko nie zdołali zaskoczyć w tej części gry Adriana Lisa.

Wszystko zmieniło się po przerwie, kiedy to w 57. minucie Siarka wyszła na prowadzenie. Mikita dostał świetne podanie z głębi pola i zmylił bezradnych Dejewskiego i Kielibę. Napastnik gospodarzy nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce i tak oto Warta musiała odrabiać straty.

Choć piłkarze „Dumy Wildy” próbowali później odpowiedzieć, to jednak tego dnia niezbyt wiele im wychodziło. Wreszcie w 87. minucie Siarka przeprowadziła akcję, którą zapoczątkowała kontra, ale w sumie trwała blisko minutę, a jej zwieńczeniem był gol Dawida Witkowskiego.

Ostatecznie Siarka Tarnobrzeg pokonała Wartę Poznań 2:0 i zmniejszyła nieco swoją stratę do czołowej czwórki. Po wygranej ŁKS-u „Zieloni” spadli natomiast na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Siarka Tarnobrzeg – Warta Poznań 2:0 (0:0)

Gole: 57. Patryk Mikita, 87. Dawid Witkowski

Siarka: Dybowski – Kabała (46. Broź), Stępień, Kubowicz, Witasik, Witkowski, Janeczko (84. Grzesik), Czyżycki (90. Wawrylak), Radulj, Mikita, Ropski

Warta: Lis – Dejewski, Kieliba, Fiedosewicz, Sanocki (46. Przybyła), Szynka (46. Spławski), Jasiński, Kita (72. Laskowski), Cierpka, Kalupa, Wypych

Sędzia: Karol Rudziński (Olsztyn)