Remis w Opalenicy

Warta Poznań zremisowała w Opalenicy z rezerwami Wolfsburga 1:1. Był to drugi tegoroczny sparing Zielonych.

Warta rozpoczęła z wysokiego c, gdy po składnej akcji Brzostowskiego i Biegańskiego piłkę na szesnastym metrze otrzymał Szynka, minął obrońcę i precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. Później Warciarze kontrolowali przebieg gry, aż do 31′ minuty, kiedy pierwsza okazja Wolfsburga – rzut wolny z 25 metrów – została zamieniona na bramkę przez Abdata.

Po przerwie tempo gry nieznacznie spadło, jednak sytuacji niebrakowało zarówno ekipie z Polski, jak i drużynie z Niemiec. Można wspomnieć tutaj np. rzut wolny Chromińskiego obroniony przez bramkarza. Kilka minut po tej sytuacji to Wolfsburg mógł uskarżać się na pecha, kiedy atomowy strzał jednego z graczy zatrzymał się na poprzeczce.

Warto dodać, że w drużynie Wolfsburga wystąpiło paru graczy, którzy mają już za sobą debiut w reprezentacji młodzieżowej Niemiec oraz w Bundeslidze.

Warta Poznań 1:1 (1:1) Wolfsburg II

1:0 – 13′ Szynk
1:1 – 33′ Abdad

‪Skład na 1 połowe: Laskowski – Patrzykąt, Kieliba, Dejewski, Jasiński, Kalupa, Biegański, Marciniak, Brzostowski, Luka, Szynka‬

Skład na 2 połowe: Lis – Patrzykąt, Kieliba, Onsorge, Fiedosewicz, Wypych, Marciniak (74′ Mikołajczak), Laskowski, Jurków, Chromiński, Chopcia