PZPN wyznaczył Pawła Kuklę na arbitra meczu Warta Poznań – Radomiak Radom | Warta Poznań S.A.

PZPN wyznaczył Pawła Kuklę na arbitra meczu Warta Poznań – Radomiak Radom

Spotkanie Warty Poznań z Radomiakiem Radom poprowadzi arbiter z Krakowa Paweł Kukla. Mecz Warciarzy z piłkarzami z Radomia zostanie rozegrany w ramach 30. kolejki II ligi w najbliższą sobotę 13 maja. Sędziował on już w obecnym sezonie 2 mecze Zielonym i 1 Radomiakowi. Duma Wildy w pierwszym meczu prowadzonym przez sędziego Kuklę wygrała z ROW-em 1964 Rybnik na wyjeździe 2:1, a w drugim odniosła porażkę grając również w roli gościa z GKS-em Bełchatów 0:1. W Rybniku 4 piłkarzy Warty zostało ukaranych żółtymi kartkami, a w Bełchatowie 2. Natomiast sobotni rywal Poznaniaków w meczu prowadzonym przez Pawła Kuklę wygrał na własnym stadionie 2:1 z Błękitnymi Stargard Szczeciński. W tym spotkaniu ukarał on piłkarzy wieloma kartkami, w tym 6 żółtymi dla gospodarzy, a ponadto 1 czerwoną dla gości.

Arbiter Kukla został już przedstawiony przeze mnie w poprzednim artykule przed spotkaniem z GKS-em Bełchatów, dlatego teraz po krótce przypomnę podstawowe informacje na jego temat. Sezon 2016/17 jest już 9 sezonem w jego karierze. Jest on doświadczonym i cenionym sędzią. Potwierdza to powierzenie jemu przez PZPN prowadzenia meczu I ligi pomiędzy Stalą Mielec, a Górnikiem Zabrze. Sobotni mecz będzie ponadto 10 spotkaniem, które posędziuje Paweł Kukla w II lidze w aktualnym sezonie. Jest on drobiazgowym arbitrem. Świadczą o tym statystyki – średnio pokazuje 5,5 żółtych kartek i 0,2 czerwonych na mecz.

Spotkanie Warta Poznań – Radomiak Radom zostanie rozegrany za 2 dni, w sobotę 13 maja o godzinie 17 na stadionie Zielonych przy ul. Droga Dębińska 12. Wszystkich sympatyków Dumy Wildy zapraszamy na stadion i zachęcamy do gorącego dopingowania swoich ulubieńców.

 

źródło: 90minut.pl

zdjęcie: sportowetempo.pl

Share Now

Related Post

NASI PARTNERZY