Pracowity tydzień warciarzy | Warta Poznań S.A.

Pracowity tydzień warciarzy

Minął równo tydzień odkąd zawodnicy Warty spotkali się po przerwie świątecznej i wrócili do pracy, aby jak najlepiej przygotować się do zbliżającej rundy wiosennej.

W zeszłym tygodniu gracze Warty pierwszy raz w nowym roku pojawili się w siedzibie klubu, aby odbyć testy wydolnościowe. Okres między rundami dla piłkarzy to nie jest czas leniuchowania i leżenia do góry brzuchem na fotelu, jest to czas indywidualnej pracy każdego gracza. – W okresie przerwy również nie było tak, że cały wolny czas spędziliśmy na, mówiąc kolokwialnie, obijaniu się. Mieliśmy nakreślony plan przez trenerów, w tym zawierały się rozpiski biegowe, siłownie. Oczywiście wiadomo, każdy indywidualnie w swoim zakresie, jednak wszystko trzeba było udokumentować, więc wbrew pozorom grudzień też był pracowitym miesiącem – mówi kapitan warciarzy Bartosz Kieliba.

Tydzień pracy warciarzy był zróżnicowany. Od gry na zmrożonym boisku ze sztuczną nawierzchnią, poprzez siłownie, a także zajęcia na hali. Podczas treningów widać, że gracze Warty nie zamierzają odpuszczać w walce o żadną piłkę i chcą bardzo dobrze przygotować się do zbliżającej rundy. – Niestety pogoda nas trochę niemile zaskoczyła, bo gdy wróciliśmy do treningów, akurat temperatury spadły, ale nie są to jakieś ekstremalne przypadki, przy których nie da się grać w piłkę. Czujemy głód powrotu na boisko po tym wolnym okresie, który był dla nas w grudniu. Na treningach żaden zawodnik nie odstawia nogi i walczymy o to, by jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej – dodaje Kieliba.

Pierwszy sprawdzian warciarzy będzie miał miejsce w sobotnie południe. Wtedy na boisku przy ulicy Gdańskiej 1 Warta Poznań rozegra pierwszy sparing podczas zimowego okresu przygotowawczego. Rywalami graczy prowadzonych przez trenera Petra Nemca będzie zespół Warty Sieradz.

Share Now

Related Post

NASI PARTNERZY