Porażka z Widzewem

Podczas mroźnego sparingu w Uniejowie zespół Warty Poznań przegrał z drużyną Widzewa Łódź 0:1.

Podczas meczu kontrolnego z Widzewem Łódź udział od pierwszych minut zanotował testowany w Warcie, Emile Thiakane. Senegalczyk podczas sparingu z łodzianami biegał po lewym skrzydle. Sam mecz mógł zacząć się bardzo dobrze dla Zielonych. Okazje do otwarcia wyniku miał Filip Brzostowski, jednak jego uderzenie wybronił golkiper Widzewa. Poznaniacy bardzo wiele okazji tworzyli sobie poprzez rozgrywanie akcji ofensywnych skrzydłami, jednak niestety brakowało skuteczności w ostatniej fazie ataku. Gracze Widzewa w pierwszej części spotkania mogli liczyć głównie na kontry. Po jednej z nich zawrzalo pod bramką strzeżoną przez Adriana Lisa i widzewiacy objęli prowadzenie uderzeniem przy słupku. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Zieloni na tle Widzewa wyglądali dobrze, jednak w tym spotkaniu zaważyła skuteczność. Poznaniacy w trakcie trwania drugiej polowy mieli wiele dogodnych sytuacji na doprowadzenie do remisu. Na poczatku drugiej odslony okazje do zdobycia miał Paweł Piceluk. Następnie w sytuacji oko w oko z bramkarzem Widzewa stanął Adrian Szynka, jednak golkiper widzewiaków świetną paradą zatrzymał gracza Warty. Pod koniec spotkania Filip Brzostowski znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak po jego uderzeniu głową piłka minimalnie minęła słupek bramki łodzian.

Warta Poznań 0 – 1 Widzew Łódź

Warta Poznań: Lis (Laskowski) – Kiełb, Onsorge, Kieliba, patrzykat – Cierpka (Mikołajczak), Marciniak, Brzostowski, Żmijewski (Sanocki), Thiakane, (Chopcia) – Piceluk (Szynka)