Porażka w pierwszym meczu finałowym

Trampkarze starsi przegrali w pierwszym meczu finałowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Wda Świecie pokonała warciarzy 1:0

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Obie drużyny dochodziły do swoich sytuacji, jednak problemy były w wykończeniu akcji. Około 20 minuty spotkania sędzia główny spotkania pokazał czerwoną bramkę bramkarzowi Warty za zagranie piłki ręką. Przy tej sytuacji sędzia popełnił znaczący błąd, albowiem nie odesłał młodego bramkarza Zielonych na ławkę. Lekko skołowany golkiper po tej sytuacji nie zachował do końca koncentracji i po uderzeniu z rzutu wolnego wybił piłkę w centrum pola karnego i stamtąd piłkę do siatki wepchnął zawodnik Wdy Świecie. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza część gry.

Druga połowa to w większości dominacja Warty, która miała więcej sytuacji do zdobycia bramki, jednak najgroźniejszą pod koniec spotkania mieli gospodarze. Jednak po uderzeniu z około 16-metra piłka nieznacznie przeleciała koło lewego słupka bramki Zielonych. Mimo większego posiadania piłki Warta nie zdołała sobie stworzyć stuprocentowej sytuacji, przez co wynik spotkania nie uległ zmianie i poznaniacy w stolicy wielkopolski będą musieli odrabiać jednobramkową stratę.

Warta Poznań: Wiktor Król, Michał Wojciechowski, Bartosz Gawronek, Wiktor Frątczak, Aleksander Kluczyński, Jakub Grzybek, Mateusz Wojciechowski, Adrian Czypicki, Wiktor Idziak, Mateusz Natyna, Mateusz Pieńczak.

Ławka rezerwowych: Bartosz Dubel, Jakub Wroński, Paweł Borowski, Marcin Klimas, Patryk Woźnica, Kacper Tierling, Maksymilian Hyżyk.