Porażka juniora starszego | Warta Poznań S.A.

Porażka juniora starszego

Zespół juniora starszego Warty Poznań prowadzony przez Przemysława Bereszyńskiego w niedzielne popołudnie na boisku przy ulicy Gdańskiej 1 stanął naprzeciw ekipy Chrobrego Głogów. Mimo prowadzenia Zielonych po dziesięciu minutach nie udało się dowieźć korzystnego rezultatu do końca spotkania.

Na papierze przed starciem Warty z Chrobrym to warciarze wyglądali lepiej. Siedem zwycięstw poznaniaków przy tylko trzech wygranych graczy z Głogowa czy spora różnica punktów w tabeli Centralnej Ligi Juniorów. To były dwa główne czynniki przemawiające za warciarzami w tym spotkaniu. Sam mecz od początku ułożył się dla graczy prowadzonych przez trenera Bereszyńskiego. W 10 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Oskara Zielińskiego do główki wyskoczył najwyżej Piotr Wujec i wyprowadził on Zielonych na prowadzenie. Niestety radość z bramki nie trwała długo. Po dziesięciu minutach goście z Głogowa doprowadzili do remisu. Oni również zagrozili po stałym fragmencie gry bramce Adamskiego i w 20 minucie doprowadzili do remisu.

W 46 minucie sędzia wskazał na wapno oddalone o 11 metrów od bramki Warty. Adamski wyszedł z bramki i interweniował na tyle niefortunnie, że sprowokował rzut karny. Niestety stojąc na linii, nie udało się wybronić strzału z „wapna” i Chrobry prowadził 2:1 i utrzymał skromną, jednobramkową przewagę do końca.

Warta Poznań 1 – 2 Chrobry Głogów

Bramki dla Warty: Wujec 10

Warta Poznań: Sebastian Adamski – Jacek Chraplak (Patryk Łakomy [Dawid Zając]), Piotr Wujec, Aleks Ławniczak, Tomasz Ceglewski – Szymon Piekarski, Jakub Apolinarski, Jakub Tecław, Oskar Zieliński, Sebastian Jarosz (Benjamin Wrembel) – Wiktor Kurzawski.