Pokonać Puszczę – zapowiedź jutrzejszego meczu | Warta Poznań S.A.

Pokonać Puszczę – zapowiedź jutrzejszego meczu

Jeszcze nie opadły emocje po sobotnim remisowym meczu z Radomiakiem, a już jutro Warciarze znowu staną do walki o utrzymanie w II lidze. Niezłym wynikiem byłoby powtórzenie końcowego rezultatu z jesieni, kiedy to Zieloni zremisowali w Ogródku z Puszczą Niepołomice 0:0. Natomiast najlepszą opcją byłoby 3 zwycięstwo z rzędu na wyjeździe, które zdecydowanie uspokoiłoby sytuację w tabeli.

Wszystkie liczby i statystyki przemawiają za piłkarzami z Niepołomic. Zajmują 3 miejsce w tabeli II ligi z przewagą 6 oczek nad czwartym Radomiakiem Radom. W zestawieniu z Wartą wygląda to jeszcze lepiej, 22 punkty więcej na ten moment. Ponadto aż o 7 zwycięstw więcej w tym sezonie. Aktualnie Puszcza jest 3 zespołem, który gwarantuje sobie bezpośredni awans do I ligi. Po wygranej w Poznaniu, a także potknięciu się Zielonych z Radomia już po tej kolejce będzie mogła cieszyć się z awansu.

Żółto-Biało-Zieloni nie są bramkostrzelnym zespołem (39 goli w 30 meczach), ale za to posiadają najlepszy blok defensywny w obecnym sezonie II ligi. Zatem strzelili o 5 bramek więcej niż Warciarze, a do tego stracili aż o 27 mniej. W statystykach gry ofensywnej plasują się na 8 miejscu, tuż przed Wartą, która jest 9.

Ostatni mecz wyjazdowy to pewna wygrana podopiecznych Tomasza Tułacza w Elblągu z tamtejszą Olimpią 3:1. Było to drugie zwycięstwo z rzędu, gdyż w 29. kolejce pokonali u siebie Polonię Warszawa 3:2. Ciekawostką z tamtego meczu jest to, że 2 bramki zdobyli z karnych, które skutecznie wykonał stoper Piotr Stawarczyk. Ponadto są niepokonani od 4 spotkań. Ostatnią porażkę ponieśli z Rakowem Częstochowa 1:2 na wyjeździe. Passa na własnym stadionie trwa jeszcze dłużej i wynosi już 11 meczów (od 17 września, kiedy to przegrali w Częstochowie z Rakowem 0:2).

W sezonie 2016/17 na własnym boisku tak jak już wspomniałem Puszcza Niepołomice przegrała tylko 1 raz z wiceliderującymi Czerwono-Niebieskimi. Ponadto odniosła 10 zwycięstw i 2 remisy. Bilans bramek również jest dla niej korzystny i wynosi 24 gole strzelone i 10 straconych.

Warta Poznań w poprzednim meczu z piłkarzami z Małopolski pokazała, że można z nimi nie przegrać i urwać im jakieś punkty w tym sezonie. Na własnym boisku bezbramkowo zremisowała z Puszczą po wyrównanym spotkaniu. Warciarze walczą o 3. zwycięstwo z rzędu na wyjeździe. Ostatnio wygrali 1:0 z Siarką Tarnobrzeg, a w 29. kolejce z Legionovią Legionowo również 1:0.

Dzięki ewentualnemu zwycięstwu Zieloni mogą awansować w tabeli na 10 miejsce, przy remisie, bądź przegranej Gryfa Wejherowo. Na wiosnę Duma Wildy wygrała aż 4 spotkania wyjazdowe, 1 zremisowała i tylko 1 przegrała. Pozytywny wynik w jutrzejszym meczu będzie możliwy jeśli po raz kolejny w bramce skutecznie będzie bronił Tomasz Laskowski, defensywa będzie grała bez zarzutu, a ofensywni zawodnicy będą skuteczni.

W poprzednim news’ie informowaliśmy, że po raz 3 sędzią spotkania Warty Poznań w tym sezonie będzie żywiecki arbiter Daniel Kruczyński. Będzie to zarówno 3 mecz, który poprowadzi drużynie z Niepołomic. Posiada on swoją renomę i szacunek w środowisku sędziowskim, więc kibice mogą się skupić na aspektach sportowych.

Mecz Puszcza Niepołomice – Warta Poznań zostanie rozegrany jutro, w środę 17 maja o godzinie 17 na stadionie przy ul. Kusocińskiego 2. Niedługo poinformujemy Państwa o tym, gdzie będzie można śledzić poczynania Zielonych.

Share Now

Related Post

NASI PARTNERZY