Podsumowanie CLJ

Drużyny Warty grające w Centralnej Lidze Juniorów i Centralnej Lidze Juniorów do lat 17 niestety przegrały swoje spotkania w ostatni weekend.

W sobotę o godzinie 12 na boisko na stadionie Carbo w Gliwicach wybiegły drużyny tamtejszego Piasta, a także Warty Poznań. Niestety od 31. minuty warciarze musieli gonić wynik po golu Adama Tymińskiego. Ta sztuka nie udała się do końca pierwszych 45. minut i gracze prowadzeni przez trenera Przemysława Bereszyńskiego schodzili do szatni z bagażem jednej bramki. Na siedemnaście minut przed końcem spotkania Maciej Borycka podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0, jednak pięć minut później Damian Fabiś zdobył bramkę kontaktową. Jednak mimo tego zrywu warciarze nie zdołali doprowadzić choćby do remisu i musieli uznać wyższość rywala. Po tej kolejce spotkań zespół Warty utrzymuje się na dziewiątym miejscu w tabeli CLJ ze stratą dwóch punktów do ósmej Lechii Gdańsk.

Dzień później w Szczecinie Zieloni podejmowali Pogoń. Samo spotkanie rozstrzygnęło się już w pierwszej części gry. W 17 minucie po dobitce strzału z około dwudziestego metra Portowcy wyszli na prowadzenie. Cztery minut przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy szczecinianie uderzyli po raz drugi. Tym razem z rzutu karnego podwyższył gracz Pogoni i taki wynik spotkania utrzymał się do końca meczu. Niestety po tej porażce Zieloni spadli na piąte miejsce w tabeli i mają 13 „oczek” na swoim koncie.