Po trzy punkty do Warszawy | Warta Poznań S.A.

Po trzy punkty do Warszawy

Już jutro piłkarze Warty Poznań staną przed szansą zrehabilitowania się za ostatnią porażkę z liderującą Odrą Opole. Warciarze muszą ponownie zaprezentować zawziętość i zaciekłość, która towarzyszyła im w wygranych meczach z Polonią Bytom i w zimowych sparingach.

Przeciwnikiem Zielonych będzie Polonia Warszawa, która zajmuje 15 miejsce w tabeli II ligi. Poprzedni mecz tych drużyn zakończył się zwycięstwem Warty 1:0. Przewagę w postaci własnego boiska i liczby kibiców tym razem będą mieli Warszawiacy. Będzie to spotkanie za 6 oczek, gdyż obie drużyny potrzebują punktów po ostatnich porażkach.

Warta w porównaniu z poprzednim meczem będzie wzmocniona, gdyż do dyspozycji trenera Petra Nemca będzie pierwszy bramkarz Tomasz Laskowski, a ponadto jutro sztab medyczny zadecyduje czy Adrian Laskowski będzie zdolny do gry. Pierwszy golkiper wraca za to po skończonej absencji za czerwoną kartkę, którą został ukarany w meczu z Polonią Bytom.

Warszawiacy odbyli w ostatnich dniach zajęcia siłowe mające na celu jak najlepsze przygotowanie fizyczne do starcia z Warciarzami. To będzie pierwszy mecz Czarnych Koszul przy Konwiktorskiej w rundzie wiosennej. Obie drużyny dzielą w tabeli tylko dwa punkty, dlatego zapewne będzie to mecz walki.

Piłkarzom Polonii Warszawa i Warty Poznań sędziować będzie katowiczanin Rafał Rokosz, który ma już doświadczenie w prowadzeniu meczów Zielonych. Sędziował on bowiem mecz przeciwko Arce Gdynia cztery lata temu. Rokosz jest skrupulatnym arbitrem, który nie szczędzi kar indywidualnych. Dlatego też piłkarze będą musieli uważać na nieczyste zagrania.

Mecz rozpocznie się w sobotę, 18 marca o godzinie 15. Kibice Warty, którzy nie jadą do Warszawy mogą śledzić poczynania swoich ulubieńców na portalu laczynaspilka.pl. Za transmisję nie będą pobierane żadne opłaty.

 

Share Now

Related Post

NASI PARTNERZY