Po pierwsze wytrzymałość | Warta Poznań S.A.

Po pierwsze wytrzymałość

Gracze Warty Poznań na co dzień ciężko trenują, aby należycie przygotować się do nadchodzącej rundy wiosennej. – Pracujemy głównie nad tym, aby jak najlepiej przygotować się wydolnościowo – mówi trener Warty Petr Nemec.

Podczas pierwszych sparingów Warty można było dostrzec, że skuteczność Zielonych nie była najlepsza. Poznaniacy w dwóch sparingach zdobyli jedynie dwie bramki. Jednak trener warciarzy uspokaja, że na razie na treningach nie są forsowane walory czysto piłkarskie, a bardziej fizyczne. Najważniejszym aspektem, nad którym sztab szkoleniowy Warty się skupia, jest wytrzymałość.

– Na początku tej fazy przygotowań do rundy wiosennej pracujemy głównie nad tym, aby jak najlepiej przygotować się wydolnościowo, nogi są trochę ciężkie i przekłada się to na skuteczność w sparingach, ale na razie nie jest to najważniejsze. Od lutego już będziemy skupiać się nad tymi elementami czysto piłkarskimi – mówi trener Warty Petr Nemec.

Podczas przygotowań w tygodniu gracze Warty często odwiedzają siłownie, a także przeprowadzają zajęcia w terenie. Zawodnicy Zielonych nie odpuszczają całkowicie pracy na boisku, jednak dominacją w tym mikrocyklu są ciężkie treningi siłowe i biegowe.

– Podczas tygodnia mamy ciężkie treningi siłowe i biegowe, dlatego cieszy mnie to, że w ostatnim sparingu mogłem zagrać 90 minut, jest to miły akcent podczas ciężkiego okresu przygotowawczego – dodaje obrońca Warty Jakub Kiełb.

Share Now

Related Post

NASI PARTNERZY