Niewygodny przeciwnik. Olimpia Elbląg – Warta Poznań 1:0

Olimpia Elbląg to nie jest ulubiony rywal Warty Poznań. Drużyna z północy Polski po raz trzeci z rzędu pokonali „Zielonych”, tym razem 1:0.

Warciarze nie mieli dobrych wspomnień z Elbląga, bowiem to właśnie tam w minionym roku przegrali aż 1:6. Tym razem przyjechali jednak na północ Polski jako lider II ligi i drużyna, która od trzech spotkań nie przegrała. Olimpia również była jednak przed sobotnim starciem w niezłej formie – zespół prowadzony przez Adama Borosa miała za sobą dwie prestiżowe wygrane z GKS-em Bełchatów i ŁKS-em Łódź.

W sobotę to gospodarze podtrzymali swoją dobrą passę i po raz kolejny pokonali Wartę w ligowym pojedynku. Sam mecz nie rozpoczął się zbyt dobrze dla Warciarzy – już w 13. minucie boisko z uwagi na kontuzję musiał opuścić Wiktor Patrzykąt, którego na placu gry zastąpił Krystian Sanocki.

Nieco ofensywnie ustawiona „Duma Wildy” gola straciła na chwilę przed przerwą. W 41. minucie Adriana Lisa po bardzo błyskotliwej i zgrabnej akcji zaskoczył Jakub Bojas. Dla wychowanka Zawiszy Bydgoszcz był to już trzeci gol w tym sezonie, a dla Olimpii ostatecznie zwycięskie trafienie w tym spotkaniu.

Po przerwie Petr Němec próbował coś zmienić w grze zespołu, na boisku pojawili się nawet dwaj kolejni napastnicy – Adrianowie Chopcia i Szynka. Nie zdołali jednak oni pokonać Kacpra Tułowieckiego i ostatecznie to Olimpia mogła cieszyć się z trzeciej kolejnej wygranej.

Warta Poznań mimo przegranej wciąż zajmuje jednak pierwsze miejsce w tabeli II ligi. Swój mecz w Pruszkowie przegrał bowiem Radomiak, a GKS 1962 Jastrzębie nie zdołał pokonać u siebie Garbarni Kraków. Olimpia Elbląg jest natomiast siódma.

Olimpia Elbląg – Warta Poznań 1:0 (1:0)

Gol: 41. Jakub Bojas

Olimpia: Tułowiecki – Ressel, Lewandowski, Wenger, Lisiecki, Szmydt (77. Kurbiel), Rozumowski, Danowski, Bojas (86. Iwanowski), Szuprytowski (90. Korkliniewski), Kołosow

Warta: Lis – Dejewski, Kiełb (72. Fiedosewicz), Przybyła, Laskowski, Jasiński, Patrzykąt (13. Sanocki) (86. Chopcia), Marciniak, Cierpka (57. Szynka), Kalupa, Wypych

Kartki: Danowski – Kalupa, Kiełb (wszyscy żółte)

Sędzia: Rafał Rokosz