Nie najlepszy weekend CLJ | Warta Poznań S.A.

Nie najlepszy weekend CLJ

Zespoły juniora starszego oraz młodszego nie będą wspominały minionego weekendu najlepiej. Obie ekipy występujące w Centralnej Lidze Juniorów musiały uznać wyższość rywali.

W Centralnej Lidze Juniorów juniorzy starsi Warty Poznać podejmowali na własnym boisku Podbeskidzie Bielsko Biała. Niestety warciarze ulegli bielszczanom 0-3. Jednak mimo porażki w tym spotkaniu gracze prowadzeni przez Przemysława Bereszyńskiego utrzymali swoje ósme miejsce. Jednak Lechia Gdańsk, która jest przed Zielonymi, wygrała swoje spotkanie z Wartą Gorzów Wielkopolski, czym powiększyła swoją przewagę nad ekipą Warty.

Drugim spotkaniem, było spotkanie juniorów młodszych z Lechem Poznań w Popowie. Spotkanie lepiej rozpoczęli gracze prowadzeni przez Bartosza Bochińskiego. Jakub Niewiadomski już w siódmej minucie wyprowadził Lecha na prowadzenie. W 31. minucie podwyższył Łukasz Szramowski i zespół Warty przegrywał do przerwy 0-2. Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Mateusz Sołtysiak zdobył bramkę kontaktową, jednak trzy minuty później Bartłomiej Burman ustalił wynik spotkania na 1-3. Po tej porażce Warta zajmuje szóste miejsce i nie dzieli już tej pozycji z Arką Gdynia, która wygrała swój mecz i odskoczyła Zielonym na trzy punkty.