Na arbitra meczu Legionovia – Warta PZPN wybrał Marcina Bielawskiego | Warta Poznań S.A.

Na arbitra meczu Legionovia – Warta PZPN wybrał Marcina Bielawskiego

Mecz 27. kolejki II ligi pomiędzy Legionovią Legionowo, a Wartą Poznań w sobotę 22 kwietnia poprowadzi Marcin Bielawski. Sędzia ten związany jest z okręgiem katowickim. W sezonie 2016/17 był on arbitrem meczu Warty Poznań z Siarką Tarnobrzeg, w którym Zieloni przegrali na własnym stadionie 1:3. Ukarał on wówczas aż 7 Warciarzy żółtymi kartkami i tylko 2 piłkarzy drużyny przeciwnej. Arbiter Bielawski nie miał za to styczności w aktualnym sezonie z Legionovią Legionowo i nie poprowadził jej żadnego meczu. Sędziował on za to w poprzednim sezonie mecz tzw. Novii, który wysoko wygrała grając w roli gospodarza ze Zniczem Pruszków.

Obecny sezon jest już 9 sezonem w karierze Marcina Bielawskiego, zatem doświadczenia i obycia boiskowego mu nie brakuje. Na swoim koncie jako arbiter ma już 43 mecze w III lidze, 45 meczów w II lidze, 6 meczów Młodej Ekstraklasy oraz 2 w Pucharze Polski. W aktualnym sezonie sędziował w 8 spotkaniach II ligi. Ukarał indywidualnie piłkarzy 42 żółtymi kartkami i 2 czerwonymi. Częściej pokazywał je piłkarzom gości. Ponadto podyktował 4 rzuty karne, w tym 3 na korzyść przyjezdnych. Jak przemawiają statystyki sędzia Bielawski jest surowym i drobiazgowym arbitrem. Dlatego też piłkarze obu drużyn muszą uważać w sobotnim meczu by nie dostać głupiej kartki i nie zostać wykluczonym na następny mecz, bądź nie wylecieć z boiska bezpośrednio w tym spotkaniu.

Mecz Legionovia Legionowo – Warta Poznań zostanie rozegrany w najbliższą sobotę 22 kwietnia w Legionowie na stadionie przy ul. Parkowej 27a o godzinie 17. Mamy nadzieję, że znów wspomożecie nas i kolejny wyjazd okaże się udany.

źródło: 90minut.pl

zdjęcie: rybnik.naszemiasto.pl

Share Now

Related Post

NASI PARTNERZY