Mieszany weekend | Warta Poznań S.A.

Mieszany weekend

Piątego i szóstego maja swoje mecze rozgrywały młodzieżowe drużyny Warty Poznań walczące w Centralnej Lidze Juniorów. Gracze do lat 17 musieli uznać wyższość rywala, natomiast zawodnicy U-19 wygrali swoje ważne spotkanie.

Pierwsi w ten weekend swoje spotkanie rozegrali zawodnicy do lat 17 na boisku MOS przy ulicy Gdańskiej. Tam podejmowali oni graczy Arki Gdynia. Niestety spotkanie nie ułożyło się najlepiej dla młodych graczy Warty i już od 18 minuty musieli odrabiać straty. Wynik 0:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy, natomiast w drugiej gdynianie dołożyli jeszcze jedno trafienie i zabrali trzy punkty do Gdyni. Po tej porażce warciarze znajdują się na piątym miejscu w tabeli ze stratą pięciu punktów do czwartego Lecha Poznań.

Warta Poznań U-17 0-2 Arka Gdynia U-17.

Bardziej pozytywnym wynikiem zakończyło się starcie pomiędzy Wartą Poznań U-19 a Piastem Gliwice U-19. Poznaniacy aby walczyć o TOP-6 musieli mecz wygrać. Spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich minut, albowiem do 80 minuty utrzymywał się wynik remisowy. Dopiero po 80 minucie Wiktor Kurzawski pokonał golkipera gości i Zieloni utrzymali taki stan do końca. Dzięki temu zwycięstwu poznaniacy mają tylko jeden punkt straty do szóstego Górnika Zabrze, a do końca pozostały cztery kolejki.

Warta Poznań U-19 1-0 Piast Gliwice U-19