Michał Przybyła w liczbach | Warta Poznań S.A.

Michał Przybyła w liczbach

Michał Przybyła to najnowszy nabytek Warty Poznań. Napastnik ma za sobą kilkadziesiąt meczów w Ekstraklasie, w tym gole przeciwko m.in. Legii Warszawa. 

W sumie 23-latek ma na swoim koncie 81 meczów na poziomie seniorskim, w których strzelił 20 goli. Grał w III lidze w barwach rezerw Korony Kielce, pojawił się też w jednym spotkaniu I ligi w Widzewie Łódź.

Lwią część jego dorobku stanowią jednak występy w Ekstraklasie. Dla „Złocisto-Krwistych” Przybyła w sumie zagrał w 36 spotkaniach na najwyższym poziomie rozgrywkowym i zdobył pięć bramek – wszystkie w sezonie 2015/2016. Trafiał wówczas do siatki w meczach z Jagiellonią Białystok (dwa gole), Zagłębiem Lubin, Legią Warszawa i Podbeskidziem Bielsko-Biała. Najczęściej wspominane jest trafienie z „Wojskowymi”, gdyż Przybyła pokonał Dušana Kuciaka na Łazienkowskiej w 90. minucie, dając Koronie zwycięską bramkę w tym prestiżowym starciu.

Napastnik ma też za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. Selekcjoner Marcin Dorna powoływał go do kadry U-21 jesienią 2015 roku. W trzech spotkaniach towarzyskich, w których pojawił się na boisku (Szwecja, Norwegia, Ukraina) w sumie zdołał uzbierać 59 minut.

Michał Przybyła w Ekstraklasie w sumie rozegrał 1387 minut, a oprócz pięciu trafień zanotował jeszcze tyle samo żółtych kartek. Nigdy nie występował w II lidze, dlatego najbliższy sezon w Warcie Poznań będzie dla niego bardzo ważnym przetarciem na tym poziomie. Oby z jak najlepszym skutkiem. Powodzenia, „Przybył”!

Share Now
Piotr Przyborowski

Próbuję pisać, komentować i reżyserować. Aktualnie okupuję Radio Afera i aosporcie.pl. Współpracuję z Wartą, bo to w końcu nasza poznańska Queen!

Wszystkie Posty Chodź za mną

Related Post

NASI PARTNERZY