Kolejny sparing za Zielonymi

Warta Poznań wygrała kolejny mecz sparingowy w ramach przygotowań do rundy wiosennej 2 ligi. Rywalem Zielonych była  Polonią Środa Wielkopolska.

Pierwsza bramka padła dość szybko, bo już w 5 minucie meczu. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Barabasz. Po tym golu Warciarze zabrali się od razu do odrabiania strat. Dobre sytuacje miał między innymi Michał Cywiński, jednak jego strzały nieznacznie mijały bramkę Polonii Środa Wielkopolska.

Pomimo dobrej gry Warta Poznań aż do 79 minuty nie zdołała wyrównać. Polonia Środa Wielkopolska dobrze się broniła i raz po raz wyprowadzała groźne akcje. Remis Warciarzom dał Gracjan Goździk. Podobnie jak w przypadku pierwszej bramki w spotkaniu padła ona po akcji z rzutu rożnego. Dośrodkowanie wypiąstkował bramkarz przed pole karne, tam niekryty był Goździk, który potężnym strzałem doprowadził do wyrównania. Piłka zanim wpadła do siatki uderzyła o wewnętrzną stronę poprzeczki.

Dwie minuty później Zieloni prowadzili już 2:1. Akcje zapoczątkował Artur Marciniak, który przejął piłkę w środku pola. Następnie podał ją do Ciarkowskiego, który odegrał do Adriana Chopci. Ten natomiast przerzucił piłkę na prawe skrzydło do Franciszka Siwka, który zagrał w pole karne do Brzostowskiego.  Młody pomocnik Warty wycofał piłkę na 5 metr do Ciarkowskiego, który przypieczętował kolejną wygraną Zielonych.

Wygrana z Polonią Środa Wielkopolska była pierwszym zwycięstwem w lutym. Kolejny mecz Warciarze rozegrają w środę o 12:30. Ich rywalem będzie zespół GKSu Tychy. Zostanie on rozegrany w Szamotułach.

Warta Poznań 2:1 (0:1) Polonia Środa Wielkopolska
0:1 – 5′ Barabasz
1:1 – 79′ Goździk
2:1 – 81′ Ciarkowski (asysta Brzostowski)

Skład Warta Poznań I połowa: Filipowiak – Brylewski, Dejewski, Onsorge, Fiedosewicz, Kalupa, Białożyt, Skórecki, Cywiński, Chromiński, A. Laskowski

Skład Warta Poznań II połowa: Filipowiak – Siwek, Dejewski, Kieliba, Fiedosewicz, Goździk, Marciniak, Brzostowski, Ciarkowski, Szynka, Kugiel (80′ Chopcia)