Dwaj zawodnicy przeciwko byłym klubom | Warta Poznań S.A.

Dwaj zawodnicy przeciwko byłym klubom

Sobotnie spotkanie będzie pojedynkiem, w którym dwaj zawodnicy reprezentujący barwy Warty Poznań i GKS Bełchatów staną do walki ze swoim byłym klubem.

30-letni defensywny pomocnik Warty Poznań, Artur Marciniak, nie miał zbyt wielu klubów w swojej karierze. Wychowanek Lecha Poznań poza poznańskimi klubami występował w Miedzi Legnica w sezonie 2012/13, ale również w GKS Bełchatów. W klubie z województwa łódzkiego wystąpił dwadzieścia siedem razy. Miał on okazję zasiąść na ławce podczas meczu eliminacyjnego do fazy grupowej Pucharu UEFA w meczu GKS Bełchatów – Dnipro Dniepropetrowsk. Niestety obecny gracz Zielonych nie wystąpił w tym meczu, a zespół z Bełchatowa zremisował tamto spotkanie 1-1. W górniczym klubie Marciniak zanotował jedną asystę. Było to w meczu z Pogonią Szczecin, w którym GKS wygrał 2:0. Pomocnik Warty asystował wtedy przy trafieniu Dawida Nowaka, które ustaliło wynik spotkania.

Drugim zawodnikiem, dla którego sobotnie starcie może być szczególne to Michał Ciarkowski. Popularny „Ciara” w Warcie spędził aż sześć sezonów. Ten 28-letni zawodnik wystąpił w blisko 150 oficjalnych meczach Zielonych i zdobył 35 bramek. Między innymi ten zawodnik przysłużył się w awansie Warty do drugiej ligi w 2016 roku, po barażowym dwumeczu z Garbarnią Kraków.

Początek spotkania z GKS Bełchatów w sobotnie popołudnie o godzinie 15:00. Zapraszamy do Ogródka, by wspierać Zielonych w tym pojedynku!

Share Now

Related Post

NASI PARTNERZY