Dobrze zakończyć udaną jesień. Zapowiedź meczu z Legionovią Legionowo | Warta Poznań S.A.

Dobrze zakończyć udaną jesień. Zapowiedź meczu z Legionovią Legionowo

Warta Poznań już jutro rozegra swój ostatni oficjalny mecz w 2017 roku. Rywalem będzie będąca tuż nad strefą spadkową Legionovia Legionowo.

Kiedy na początku sierpnia „Zieloni” jechali na Mazowsze, by zmierzyć się z Legionovią w ramach 2. kolejki, sytuacja w klubie z ulicy Parkowej była nieco inna. W zespole wciąż był doświadczony trener Mirosław Jabłoński, któremu przyszło tworzyć jedenastkę z zupełnie nowego materiału ludzkiego. Drużyna rozpoczęła ligowy sezon fatalnie, notując cztery przegrane z rzędu. Później przyszła jednak kolejna seria, tym razem z kolei sześciu spotkań bez porażki.

7 listopada doświadczony szkoleniowiec po kolejnych słabszych meczach na własną prośbę zdecydował się jednak opuścić klub. Jego następcą okazał się Robert Pevnik, dla którego nie jest to pierwsza przygoda w Legnionovii. Słoweniec pracował już tam w sezonie 2014/2015, osiągając z nią wówczas 11. miejsce w II lidze.

Dziwić może nieco pozycja klubu w tabeli, skoro ma kilku naprawdę niezłych strzelców. Mateusz Żebrowski ma już na swoim koncie siedem trafień i współdzieli trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych. Grzegorz Mazurek i Przemysław Rybkiewicz mają z kolei po cztery gole. Inna sprawa, że to 15 spośród 18 bramek zdobytych przez drużynę z Legionowa.

Pierwsze starcie między obiema ekipami w obecnym sezonie dostarczyło kibicom sporo emocji. Chociaż Warta już szybko prowadziła dwoma golami, to Legionovia tanio skóry nie sprzedała. Ostatecznie jednak mecz zakończył się zwycięstwem „Zielonych” 3:2. Zwycięstwo na koniec udanego 2017 roku z pewnością byłoby też dobrym rezultatem jutro. Początek spotkania na Stadionie przy Drodze Dębińskiej o 13.

Share Now
Piotr Przyborowski

Próbuję pisać, komentować i reżyserować. Aktualnie okupuję Radio Afera i aosporcie.pl. Współpracuję z Wartą, bo to w końcu nasza poznańska Queen!

Wszystkie Posty Chodź za mną

Related Post

NASI PARTNERZY