Daniel Kruczyński po raz kolejny poprowadzi mecz Warciarzy | Warta Poznań S.A.

Daniel Kruczyński po raz kolejny poprowadzi mecz Warciarzy

PZPN po raz 3 w tym sezonie wybrał na sędziego meczu Warty Poznań Daniela Kruczyńskiego. Spotkanie Zielonych z Puszczą Niepołomice zostanie rozegrane w ramach 31. kolejki II ligi, w środę 17 maja.  Arbiter z Żywca w sezonie 2016/17 sędziował Dumie Wildy 24 września zeszłego roku w Ogródku, kiedy to górą była Legionovia Legionowo (0:2). Ponadto prowadził wyjazdowe zwycięstwo Warciarzy ze Stalą Stalowa Wola 1:0 w tej rundzie. Pan Kruczyński sędziował również w aktualnym sezonie mecze Puszczy Niepołomice – oba wyjazdowe, zwycięstwo w Pucharze Polski z Garbarnią Kraków (1:0) oraz przegraną w 4. kolejce ze Stalówką (0:1). Dotychczasowy bilans obu drużyn w spotkaniach prowadzonych przez żywieckiego arbitra wynosi 1-1, a więc tym razem może on przechylić się na korzyść Puszczy, bądź Warty. Zieloni w spotkaniach sędziowanych przez Daniela Kruczyńskiego zostali ukarani 3-krotnie żółtymi kartkami, a piłkarze z Niepołomic 7-krotnie.

Sędzia Kruczyński został już przedstawiony na naszej stronie przed meczem ze Stalą Stalowa Wola, więc nie będę się zbytnio rozwodził nad jego statystykami. Obecny sezon jest 10. sezonem w jego karierze. Ma na swoim koncie ponad 100 meczów, w których był arbitrem głównym. PZNP powierza mu także mecze Pucharu Polski. Spotkanie Puszcza vs Warta będzie jego 9. meczem w obecnym sezonie II ligi. Często decyduje się on w swoich meczach na kary indywidualne – średnio 5 zawodników na mecz zostaje ukaranych żółtymi kartkami. Pan Kruczyński nie boi się także podejmować kontrowersyjnych decyzji i dyktować rzutów karnych – 2 w 10 meczach.

Spotkanie Puszcza Niepołomice – Warta Poznań odbędzie się w najbliższą środę, 17 maja o godzinie 17 na stadionie przy ul. Kusocińskiego 2. Kibiców zapraszamy do śledzenia relacji live, o których poinformujemy Państwa w najbliższych newsach.

źródło: 90minut.pl

zdjęcie: gksbelchatow.com

Share Now

Related Post

NASI PARTNERZY