Historia na plus | Warta Poznań S.A.

Historia na plus

Sześć wygranych, dwa remisy i dwie porażki. Taki jest bilans meczów otwierających nowy rok dla warciarzy.

Czasem dobrze jest wrócić do historii i historycznych meczów. Szczególnie dobrze jest wrócić, gdy ta historia jest przyjemna. Tak jest w przypadku pierwszych spotkań po zimowej przerwie warciarzy. W tym sezonie naprawdę długo musimy czekać na pierwszy mecz o punkty Zielonych, ale jeśli historia ma zatoczyć koło, to warto czekać na tak dobry początek.

Dwie porażki i dwa bezbramkowe remisy. To tak ciemniejsza strona opisywanej dzisiaj historii. Sezon 2015/16 oraz 2012/13 nie rozpoczęły się dla Zielonych najlepiej. Minimalne, ale jednak porażki. W sezonie 2015/16 poznaniacy ulegli Polonii Środa Wielkopolska 1-0, natomiast w 2013 roku to zespół Arki Gdynia znalazł sposób na pokonanie Zielonych, tym samym rezultatem.

Jednak skupmy się na tym, co najważniejsze, a mianowicie na zwycięstwach, których było więcej niż remisów i porażek razem wziętych. Sześć wygranych. Dziewięć goli zdobytych na wagę trzech punktów. Daleko nie trzeba szukać, aby znaleźć dobry początek rundy. Sezon 2016/17 Polonia Bytom – Warta Poznań i Zieloni po dwóch bramkach Mateusza Brozia zdobywają trzy punkty i przywożą je ze śląska do stolicy wielkopolski.

Trzeba również przypomnieć, że było kilka takich spotkań, gdzie wiele działo się pod koniec meczu i to tamte akcje decydowały o ostatecznym tryumfie Zielonych. Sezon 2014/15 70 minuta i bramka Filipa Brzostowskiego dająca trzy punkty. Choć to nie był horror, pokroju tego, co działo się w sezonie 2009/10. W 64 minucie spotkania między Wartą a Dolcanem Ząbki Damian Seweryn wyprowadził Zielonych na prowadzenie. Na niespełna dziesięć minut przed końcem rzut karny dla drużyny Dolcana i goście doprowadzają do remisu. Dosłownie na minute przed zakończeniem regulaminowego czasu gry sędzia wskazuje na wapno, do piłki podchodzi Piotr Reiss i daje Zielonym zwycięstwo i trzy punkty na konto warciarzy.

Jeśli taki horror miałby być w Kluczborku w piątek, to tylko z takim zakończeniem. Wtedy nie mamy nic przeciwko.